• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowe opcje na forum
Dawno nie poruszaliśmy tutaj żadnych spraw, a myślę, że tak będzie najwygodniej, bo tutaj nic nie zniknie w ewentualnym spamie. 

Ostatnio, przeglądając opcje forum natknęłam się na pola, które można samemu dodać i pojawiają się one w profilu użytkownika. Jeśli teraz przejrzycie sobie edycję swojego profilu, możecie wpisać ulubione dramy, ilość wydanych odcinków/filmów/piosenek. Ta druga opcja jest na razie dostępna tylko dla tłumaczy, ale mogę zrobić coś takiego także dla korektorów. 
Ilość wydanych odcinków/filmów/piosenek widnieje przy profilu, pod avatarem, gdy piszemy jakiś post, czyli jest to zawsze na wierzchu. Natomiast ulubione dramy widnieją tylko, gdy przeglądamy profil. 

Kolejną opcją, którą dodałam są zdobyte odznaczenia. Jak to będzie wyglądać, zobaczycie patrząc tutaj: 
https://www.dramaqueen.pl/forum/showthread.php?tid=458

Chodzi o tę koronę w niebieskim kole. To tylko przykładowe odznaczenie, żeby zobaczyć, jak to wszystko będzie się prezentować. Będzie ono widoczne zawsze przy waszym profilu wszędzie, gdzie napiszecie post.
I tutaj mam taką sprawę do was. Chciałabym, abyśmy zrobili burzę mózgów i wymyślili odznaczenia dla widzów, ale i członków załogi DramaQueen. 
Dla tłumaczy może to być np. tłumacz miesiąca za największą liczbę wydanych odcinków, to samo w przypadku korektora. 
Ale to oczywiście tylko propozycja i nie musimy się do niej ograniczać. Dlatego chcę, abyście coś zaproponowali, może macie jakieś ciekawe pomysły. Każdy będzie na wagę złota.  Oczko
[Obrazek: tumblr_ok4z9fh9UR1qkcxtwo8_400.gif] [Obrazek: tumblr_ok4y6sLjbv1qkcxtwo2_400.gif] [Obrazek: tumblr_ok4z9fh9UR1qkcxtwo2_400.gif]
Tych, którym zmarli małżonkowie, nazywamy wdowcami.
Dzieci, które straciły rodziców, zwie się sierotami. 
Ale czy wiesz, jak nazywa się rodziców, którym zmarły dzieci? 
Nie ma takiego słowa. To tak okrutne, że nie można opisać tego słowami.
~ Black 
  Odpowiedz
Jeśli chodzi o widzów, to może "Pisarz tygodnia" czy coś w tym stylu? Wtedy dawałoby się odznaczenie osobie, która w danym tygodniu napisze najwięcej postów. Duży uśmiech
[Obrazek: tumblr_pe2sy2Fze01wv6urro2_540.gif] [Obrazek: tumblr_pe2x0g7K1l1wv6urro2_540.gif]
  Odpowiedz
(29-06-2017, 17:32)Ańko napisał(a): Jeśli chodzi o widzów, to może "Pisarz tygodnia" czy coś w tym stylu? Wtedy dawałoby się odznaczenie osobie, która w danym tygodniu napisze najwięcej postów. Duży uśmiech

Pisarz tygodnia, to dobra opcja. Namówiłaby ludzi do większego udzielania się.  Duży uśmiech
Tylko to byłaby jakieś stałe odznaczenie, czy zabierane po tygodniu i przekazywane innej osobie? 
I jak byśmy to liczyli? Chyba że widzowie w specjalnej zakładce sami podawaliby linki do postów. Byłoby to na zasadzie takiej rywalizacji wtedy.
[Obrazek: tumblr_ok4z9fh9UR1qkcxtwo8_400.gif] [Obrazek: tumblr_ok4y6sLjbv1qkcxtwo2_400.gif] [Obrazek: tumblr_ok4z9fh9UR1qkcxtwo2_400.gif]
~ Black 
  Odpowiedz
Myślę, że po tygodniu przekazywano by je komuś innemu, więcej zabawy przy tym będzie. Duży uśmiech
Co do liczenia, to chyba tak, jak mówisz albo po prostu wchodziłoby się w każdy dział i od danego poniedziałku liczyłoby się, kto najwięcej napisał. Trochę to czasochłonne, ale jestem w stanie się poświęcić.  Język

@edit: Można by też dać jakieś odznaczenie za spędzony czas na forum. Na przykład: "Jesteś z nami już x godzin/dni!", ale nie wiem, jak byśmy to wtedy ogarnęły :|
[Obrazek: tumblr_pe2sy2Fze01wv6urro2_540.gif] [Obrazek: tumblr_pe2x0g7K1l1wv6urro2_540.gif]
  Odpowiedz
(29-06-2017, 17:45)Ańko napisał(a): Myślę, że po tygodniu przekazywano by je komuś innemu, więcej zabawy przy tym będzie. Duży uśmiech
Co do liczenia, to chyba tak, jak mówisz albo po prostu wchodziłoby się w każdy dział i od danego poniedziałku liczyłoby się, kto najwięcej napisał. Trochę to czasochłonne, ale jestem w stanie się poświęcić.  Język

Tak, bo gdybyśmy dodawały kolejne, to lista mogłaby się zrobić długa, a tak nie będzie takiego problemu.  Oczko
To zrobiłybyśmy dział i ci pretendenci do odznaczenia, wklejaliby linki do postów. Jeśli chcesz się tym zająć, to ja z miłą chęcią powierzę Ci opiekę nad tym odznaczeniem.  Duży uśmiech
~ Black 
  Odpowiedz
Godziny i dni? Pomysł dobry, tylko właśnie ciężko byłoby ogarnąć, żeby każdemu zmieniać, bo użytkowników jest sporo. 

Ale może coś w stylu osób, które piszą najdłuższe komentarze, osób, które najczęściej komentują tłumaczenia piosenek, które najchętniej witają nowe osoby.
~ Black 
  Odpowiedz
(29-06-2017, 17:51)Anusia napisał(a): Tak, bo gdybyśmy dodawały kolejne, to lista mogłaby się zrobić długa, a tak nie będzie takiego problemu.  Oczko 
To zrobiłybyśmy dział i ci pretendenci do odznaczenia, wklejaliby linki do postów. Jeśli chcesz się tym zająć, to ja z miłą chęcią powierzę Ci opiekę nad tym odznaczeniem.  Duży uśmiech

Jasne, z wielką chęcią mogę się tym zająć. ^^

(29-06-2017, 17:53)Anusia napisał(a): Godziny i dni? Pomysł dobry, tylko właśnie ciężko byłoby ogarnąć, żeby każdemu zmieniać, bo użytkowników jest sporo. 

Ale może coś w stylu osób, które piszą najdłuższe komentarze, osób, które najczęściej komentują tłumaczenia piosenek, które najchętniej witają nowe osoby.

O, też dobry pomysł. 
Albo coś w stylu "Sokoli wzrok" dla osób, które najczęściej raportują posty niezgodne z regulaminem?  Cwaniak
  Odpowiedz
(29-06-2017, 17:58)Ańko napisał(a):
(29-06-2017, 17:51)Anusia napisał(a): Tak, bo gdybyśmy dodawały kolejne, to lista mogłaby się zrobić długa, a tak nie będzie takiego problemu.  Oczko 

Jasne, z wielką chęcią mogę się tym zająć. ^^

(29-06-2017, 17:53)Anusia napisał(a): Godziny i dni? Pomysł dobry, tylko właśnie ciężko byłoby ogarnąć, żeby każdemu zmieniać, bo użytkowników jest sporo. 

O, też dobry pomysł. 
Albo coś w stylu "Sokoli wzrok" dla osób, które najczęściej raportują posty niezgodne z regulaminem?  Cwaniak

To skoro się tym zajmiesz, postaram się wymyślić jakieś fajne odznaczenie. Może masz jakiś pomysł? 
Trzeba te odznaczenia zebrać, rozpisać w dziale, żeby ludzie wiedzieli o co chodzi i ogólnie zorganizować cały system. 

O, to jest fajny pomysł, bo tych postów niezgodnych z regulaminem było sporo swego czasu i przez to złodzieje nakradli sobie naszych napisów.
~ Black 
  Odpowiedz
Skoro w profilu mamy coś takiego jak "Spędzony czas online", to na tej podstawie można by dawać użytkownikom stałe odznaczenie za najdłuższy pobyt czyli np. jak przekroczy miesiąc, to dostanie taki obrazeczek Oczko
[Obrazek: tumblr_oo4fe1XsWg1v9bs9yo1_500.gif] [Obrazek: tumblr_oiccz8EhuT1uq4zv4o1_400.gif] [Obrazek: tumblr_nsuphmo01B1sl4wklo1_500.gif]
"Strach to czasem brzydka rzecz.
Nie pozwala ci doznawać najpiękniejszych chwil.
Będzie twoim przekleństwem, jeśli go nie pokonasz."
  Odpowiedz
(29-06-2017, 19:17)Chou napisał(a): Skoro w profilu mamy coś takiego jak "Spędzony czas online", to na tej podstawie można by dawać użytkownikom stałe odznaczenie za najdłuższy pobyt czyli np. jak przekroczy miesiąc, to dostanie taki obrazeczek Oczko

No faktycznie, jest coś takiego.  Duży uśmiech 
Można zrobić tak, że stworzy się dział dla pretendentów do odznaczeń i jeśli ktoś zauważy, że spędził miesiąc na forum, to mógłby się zgłosić i zostałoby mu przyznane odznaczenie. 
Ludzie zgłaszaliby się, jak w tamtej odznace z ilością postów, więc załatwiłybyśmy wszystko w jednym dziale zgłoszeń.
~ Black 
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości