Od jakiegoś czasu twórcy dram chętnie sięgają po produkcje zagraniczne i produkują ich remaki. Przykładem może być koreańska wersja “Criminal Minds”, “The Good Wife”, “Entourage”, a także japońska wersja “Cold Case”. Mamy dobrą nowinę dla fanów remake’ów, bo już drugiego grudnia japońska stacja Fuji TV rozpocznie emisję remake’u kanadyjskiego serialu “Orphan Black”.

Kanadyjski pierwowzór liczy sobie pięć sezonów, na które przypada po dziesięć odcinków. Z kolei Japończycy chcą zmieścić całą fabułę w zaledwie ośmiu odcinkach emitowanych od drugiego grudnia do dwudziestego siódmego stycznia. Co tydzień będzie emitowany jeden odcinek. Tak mała ilość odcinków jest typowa dla japońskich dram, jednakże w tym wypadku chcą zmieścić w tym aż pięćdziesiąt odcinków.

W oryginale “Orphan Black” opowiada historię Sary, która jest samotniczką i sierotą. Pewnego dnia staje się świadkiem samobójstwa kobiety, która wygląda dokładnie tak samo jak ona. Sara przejmuje jej tożsamość, konto bankowe, a nawet chłopaka. Chce w ten sposób rozwiązać swoje problemy, ale zamiast tego zostaje wciągnięta w sam środek skomplikowanej tajemnicy. Sara odkrywa, że kobieta, która popełniła samobójstwo, była jej klonem i to zapewne nie jedynym.

Opis japońskiej wersji nie różni się za bardzo. Główna bohaterka – Aoyama Sara jest sierotą, a obecnie samotną matką. Kobieta cierpi z powodu ubóstwa, braku zrozumienia ze strony społeczeństwa, a także innych problemów, które ostatecznie doprowadziły do tego, iż odebrano jej córkę. Kobieta wierzy, że wszystko się zmieni, jeśli tylko będzie mieć pieniądze. Pewnego dnia Sara widzi kobietę, która popełnia samobójstwo, skacząc wprost pod nadjeżdżający pociąg. Dostrzega ona, że martwa kobieta wygląda jak jej sobowtór. Sara jest oszołomiona, jednakże zabiera torebkę kobiety i od tego momentu zmienia się jej życie.

W oryginale w rolę głównej bohaterki wciela się Tatiana Maslany, z kolei w japońskiej wersji główną rolę otrzymała Kang Ji Young – Koreanka, była członkini zespołu KARA, która kilka lat temu zadebiutowała w Japonii jako aktorka i piosenkarka. W “Orphan Black” będzie musiała zagrać role kilku różnych kobiet. To nie będzie jej pierwsza rola. Kang Ji Young zagrała wiele razy gościnnie, grała także postacie drugoplanowe, a nawet pierwszoplanowe. Wystąpiła w takich dramach, jak: “Sochira no Sora wa, Donna Sora desu Ka?”, “Higanbana – Keishicho Sosa Nana ka”, “Koisuru Maison – Rainbow Rose”.

Oglądaliście kanadyjską wersję “Orphan Black”? Co sądzicie o tym remake’u? 

3
like
12
love
1
haha
6
wow
0
sad
0
angry

Przeczytaj więcej takich newsów

6 Komentarze
  1. MiauMiau
    MiauMiau says:

    Orphan Black to bardzo dobry serial – przynajmniej dwa sezony, bo tyle udało mi się obejrzeć, no i BBC to zawsze znak jakości ( nawet jeśli to BBC America :D). Tatiana Maslany powinna dostać wszystkie nagrody świata za swoją rolę i polecam gorąco obejrzeć oryginał.
    Nie jestem jakąś wielką miłośniczką dram japońskich, ale Japończycy mają potencjał, żeby zrobić ciekawą wariację tego serialu. Co do aktorki się nie wypowiem, bo zupełnie jej nie znam, ale to bardzo wymagająca rola i oby się na niej nie rozłożyła.

Dodaj komentarz