Kolejny nabór na korektora DQ.

Wznawiam kolejny nabór na korektora.
Od jakiegoś czasu mamy ogromne braki w ekipie i jesteśmy zmuszeni wolniej wydawać odcinki przez to, że 3/4 korektorów to świeżaki sprawdzane przez naczelną. Sprawa jest ciężka, ponieważ sprawdzanie nie idzie tak szybko, jak bym chciała. Brakuje mi też paru rąk do pomocy, więc z rekrutacją praktycznie jestem sama. Ani ja, ani inne korektorki z ekipy nie możemy się rozdwoić, ponieważ mamy swoje obowiązki i szkołę/pracę. To się tak wydaje, dlatego przykro mi jest czytać komentarze o tym, że projekt stoi przez korektora.
Sytuacja zmieni się, jeżeli zgłoszą się dobre osoby, które już po paru próbnych korektach będa mogły same zajmować się projektem, a ja w końcu odetchnę i będę miała na głowie tylko własne korekty.
Szukam tylko osób, które naprawdę, ale to naprawdę będa umiały znaleźć wszystkie błędy składniowe i interpunkcyjne. Nie wystarczy znać tylko ortografię. Wiem, że w naszych tłumaczeniach są czasem błędy, ale zdarza się to nawet najlepszym. Literówki to też ludzka rzecz.
Szukam osób, które:
– miały już styczność z robieniem korekt,
– są po studiach filologicznych/edytorstwie (lub w trakcie),
– czytają dużo książek i mają pamięć wzrokową (tak, da się w ten sposób nauczyć się zasad interpunkcji i ortografii),
– są dokładne, (bądź cierpią na perfekcjonizm ;))
– w przyszłości chcą zostać korektorami,
– uwielbiają poprawiać błędy.
Od razu mówię, że nie wystarczy wiedzieć, że stawiamy przecinek przed “że”, “ale”, “bo”. Zasad poprawnej polszczyzny jest znacznie więcej, niż się wydaje. Dlatego też zwracam uwagę na opisy pod względem poprawności w formularzu rekrutacyjnym.
Zapraszam do rekrutacji: https://www.dramaqueen.pl/rekrutacja/#tab-id-6
Rekruty będą musiały trochę poczekać na wyniki testów, więc proszę o cierpliwość (prawdopodobnie napiszę o nich w komentarzu pod rekrutacją).

7 Komentarze
 1. NiebieskaStokrotka
  NiebieskaStokrotka says:

  Gorąco zachęcam do rekrutacji osoby, które spełniają podane wymogi (lub przynajmniej jeden, dzięki któremu przejdą przez proces rekrutacji), a do tego nie mają słomianego zapału. Takie osoby są nam potrzebne do brygady. Ahoj!

 2. Kati7
  Kati7 says:

  z checia bym pomogla, ale nie posiadam studiow filologicznych.

  Nie trzeba być po studiach filologicznych. Wystarczy świetna wiedza o poprawnej polszczyźnie.

 3. Dominikaz216
  Dominikaz216 says:

  Nie zdawałam sobie sprawy, ileż pracy jest wkładane w korektę. Dziękuję wam za waszą pracę i przepraszam, że nie jestem w stanie pomóc.

 4. itaintmexx says:

  U mnie to wygląda tak, że spełniam wszystkie wymogi oprócz studiów ;c

  Nie trzeba być po studiach, by zostać u nas korektorem 🙂

Dodaj komentarz