Kradzieże naszych napisów.

Wiem, że to czas świąteczny i takie tematy najlepiej byłoby odłożyć na bok, jednakże w tym wypadku trzeba zareagować natychmiast. Chciałabym uczulić na coś naszych widzów. Zauważyłam, że wiele osób ogląda dramy i filmy azjatyckie na cda albo pobiera z chomikuj, często pytając kiedy kolejny odcinek. Sęk w tym, że te osoby wam na to nie odpowiedzą, bo one najzwyczajniej w świecie ukradły napisy z polskich fansubów, często usuwając logo grupy tłumaczącej a także adnotacje odnośnie tego, kto tłumaczył dany tytuł. Oglądając i pobierając z takich źródeł, wspieracie zwykłe złodziejstwo. Te osoby ponadto zarabiają na tym, podczas gdy my tłumaczymy wszystko bezinteresownie. Próbowaliśmy z tym walczyć, ale takie osoby przeważnie nas ignorują albo twierdzą, że nic im nie zrobimy i mogą robić sobie, co tylko chcą. Dlatego właśnie nasze forum zostało zablokowane. Ludzie z chomikuj, którzy są użytkownikami naszej strony pobierali napisy z forum, usuwali adnotacje i wstawiali jak swoje. Owszem, raw nie jest nasz, ale polskie napisy już tak. Z tego miejsca chciałabym prosić widzów, aby oglądali u źródła – stron, które osobiście tłumaczą, a nie tam, gdzie pobierają bez pozwolenia.
Dlaczego o tym piszę? Dlatego że znów wydarzyła się przykra sprawa. Chodzi o stronę centrum-dramy.pl. Ze starą administracją tej strony mieliśmy dobre relacje, pożyczyli nam nawet player, gdy byliśmy w potrzebie, natomiast ostatnio doszło do zmiany administracji i rozpoczęto tam złe praktyki., co naprawdę nas zasmuciło. Ta strona ukradła nam napisy i w ogóle całego harda filmu “Peach Girl”. Próbowałam załatwić sprawę za pomocą dialogu, wysłałam e-maila, ale został on zignorowany, napisałam na ich Facebooku komentarz z prośbą o usunięcie, ale został on usunięty. Jeśli klikniecie tutaj –> klik, zobaczycie nasze reakcje, ale już brak mojego komentarza. To pokazało, że nowa administracja strony nie ma zamiaru usunąć tego filmu, a może i ukraść kolejne, dlatego zdecydowałam się napisać ten post. Po moim e-mailu usunęli ze strony zakładkę “kontakt”, nie da się tam też zostawić komentarza, więc nie możemy w żaden sposób do nich dotrzeć. Pozostało nam jedynie zaapelować do widzów, aby nie oglądali u źródeł, które zabierają sobie czyjąś pracę i chcą zrobić na tym karierę czy też zarobić. Jeśli osoby u źródła takie jak np. DramaQueen przestaną tłumaczyć, to cda, chomikuj czy też teraz centrum-dramy nie będą miały czego wstawiać, a wy nie będziecie mieli czego oglądać. Każde takie złodziejstwo demotywuje ekipę, która poświęca na przygotowanie napisów wiele godzin, więc nie wspierajcie osób kradnących nasze napisy i nie oglądajcie u nich.

57 Komentarze
« Older Comments
 1. Kaszmir says:

  Zostaję z Wami, jesteście najlepsi i niezastąpieni. Przykre że Wasza praca i wysiłek nie są szanowane, ale my oglądacze jesteśmy z Wami. Dziękuję jeszcze raz za Wasza cięzką pracę i poswięcony czas.

 2. Natalka...
  Natalka... says:

  To jest okropne co niektórzy ludzie potrafią zrobić podziwiam ekipę drama queen za to ile pracy wkładają w tłumaczenie dram robią to dla nas bezinteresownie a niektórzy jeszcze nie potrafią tego docenić nie rozumiem takich ludzi :-/

 3. juslind
  juslind says:

  Słyszałam nie raz na różnych forach, że ludzie kradną napisy i filmy ale pierwszy raz spotkałam się z tym kilka miesięcy temu. Na cda ktoś wstawił “Good doctor”. Nie powiem byłam wściekła. Pewnie ktoś myślał, że zarobi na fali wersji n*******. Jestem w szoku, że coś takiego zrobiło centrum-dramy. Nie raz korzystałam z tamtej strony, choć bardzo rzadko i to w ostateczności. To jest naprawdę przykre, bo zawsze wszystkich dramomaniaków uważałam za jedną wielką rodzinę. Nigdy nie mogłam zrozumieć realizacji miedzy fansubami czy też stronami. Przecież wszyscy kochamy dramy, filmy ze wschodniej Azji 😉 To co zrobiła tamta strona to szczyt chamstwa. Szkoda mi osób, które wcześniej pracowały przy tamtej stronie. Zapracować na uznanie jest trudno a szybko jest je stracić. Właśnie przeczytałam wiadomość jaką otrzymałaś i to co jest tam napisane, nawet nie potrafię wyrazić słowami, na pewno nie kulturalnymi. Mam nadzieję, że wszyscy będą jednak oglądać dramy i filmy u osób, które jednak pracowały przy projektach a nie u złodziei oraz jeżeli nie usuną tego filmu, cała ekipa odejdzie. Cieszę się, że postanowiliście napisać o tym post. Takie rzeczy trzeba nagłaśniać i tępić. Na koniec mojego wywodu, chcę powiedzieć, że im dłużej siedzę w dramach tym bardziej doceniam waszą pracę. Szerze wam życzę weny przy projektach, zapału do pracy i samych miłych widzów. Nie załamujcie się i każdą kradzież nagłaśniajcie, nawet jak nie jest z waszej strony. Kradzież to wciąż kradzież. Trzymam za was kciuki. Ja na pewno już nie skorzystam z tamtej strony. Trzymajcie się ciepło i życzę wszystkim Wesołych świąt 😀

  Na cda na fali cesarzowej ki ktoś wstawił cesarzową z naszej strony i uważał, że ma do tego pełne prawo. Ludzie wypytywali go o odcinki, jakby to była jego praca. Gdy poruszyliśmy ten temat, ludzie zaczęli mu pisać komentarze, zrobił w zemście zakłamany filmik na naszej stronie, aby popsuć nam reputację i wstawił na cda właśnie.
  Centrum-dramy nie zrobiłoby tego, gdyby wciąż był na nim stary admin, jednakże on przekazał stronę innej osobie z ekipy i to ona zniszczyła centrum-dramy, na które poprzedni admin tak mocno pracował. To smutne. Podobnych przypadków było kilka, ale nie pisałam o nich, bo nie chciałam burzy, jednakże teraz uznałam, że ludzie powinni wiedzieć, bo przez niewiedzę wspierają czasem takich złodziei.
  Jeśli chodzi o różne grupy, to musicie zrozumieć, że od wielu lat tworzymy pod takim i takim szyldem, dbamy o swoją stronę, w którą włożyliśmy mnóstwo pracy. Kiedyś wiele grup było “połączonych”, jednakże to nie zdało egzaminu. Wy się dziwicie, ale musicie wiedzieć, że widzowie nie wiedzą o wszystkich sytuacjach, które miały miejsce.
  Tak czy siak, chciałam tylko, aby widzowie wiedzieli, że dzieją się takie rzeczy i oglądając na tego typu stronach wspiera się złodziejstwo, co może zniechęcić osoby u źródła.
  My również życzymy wesołych świąt!

 4. gosiaminda82
  gosiaminda82 says:

  Jestem z Wami Kochani !!! Popieram Was całkowicie i Neguję takie postępowanie. Tak po prostu nie można!!!! Wszędzie obowiązują Zasady., Reguły. Wasza Ciężka Praca, Trud, Poświęcenie – Serdecznie Za Nie Dziękuję. Życzę Wszystkie Dobrego. Pozdrawiam ciepło.

 5. dor2 says:

  Forum zostało zablokowane bo kradli wasze napisy, ale to nic nie dało, bo jak widać złodzieje nadal to robią. I będą to robić na złodzieja nie ma sposobu jak chce ukraść to i tak ukradnie. A tylko cierpią niewinni co z tym nie mają nic wspólnego.

  Od admina: Dało. Nasze softsuby nie krążą po sieci z usuniętymi adnotacjami. To, co zostało ukradzione wcześniej z forum, jest w internecie, bo nie dam rady wszystkiego sama zgłosić, ale od tamtej pory nie pojawiło się nic nowego. Wyeliminowaliśmy przynajmniej jedną z form kradzieży, która była bardziej okrutna, gdyż tam usuwano logo, adnotacje, zarabiano na tym. Ponadto każdy narzeka po fakcie, ale gdy było forum większość osób kopiowała wpisy z innych for, byleby tylko dostać napisy. Po zablokowaniu większość osób wylewała na nas pomyje na czacie, zamiast pokazać poprzez aktywność, że chcą forum. Niektóre działy były odblokowane przez długi czas, ponadto był dział zabaw itp. Niestety, zamiast wykazać się taką inicjatywą, większość osób wylewała na nas pomyje.
  Tłumaczenie zajmuje mi wiele godzin, jeśli mam możliwość zapobiegnięcia kradzieży, to zrobię to, tym bardziej, że naszym domem jest przede wszystkim strona online.

 6. kapelusz88
  kapelusz88 says:

  O jacie przykra sprawa. Nigdy bym nie pomyślała żeby oglądać dramy na innej stronie. Jak widać ludzie nie szanuję czyjejś pracy. Tak samo było kiedy oglądałam tureckie dramy, cały czas ktoś kradł napisy i osoby tlumaczace nie mialy co z tym zrobić. Dobrze ze reagujecie. Cieszę się ze zwracacie na to uwagę. Mam nadzieję ze jakoś to pomoże i przemowi do tych co tak robią.

 7. arkowski
  arkowski says:

  Witam.
  Szczerze to brak mi słów a ręce opadają.Mówią,że Polak potrafi a człowiek człowiekowi wilkiem no i jak tu nie wierzyć w takie powiedzenia…
  Świat zmierza nie w tą stronę…nie ma już poszanowania dla drugiego człowieka a co tu jeszcze wspomnieć dla jego pracy.
  Sumienie ….czy tacy ludzie je mają….kiedy dla nich to nic takiego to próżno szukać zrozumienia.
  Nachodzi mi w głowę pewna myśl…czasami było tyle komentarzy odnośnie tłumaczeń pospieszających jakiś projekt,może osoba która czekała na tłumaczenie specjalnie podburzała by móc później wykraść je…taka moja dygresja na temat.
  Może moje słowa nie będą jakieś uskrzydlające ale powiem byście nie traciły zapału i uzbroiły się w cierpliwość bądźcie ponad wszystko 😀 Jest nas dużo dramomaniaków którzy czekają na waszą pracę i będą na pewno Was wspierać i razem cieszyć się z tłumaczeń 😀
  Jestem pełna podziwu i wdzięczności dla Waszej pracy.
  Wszystkiego dobrego na te święta pełne wiary i nadziei fighting 😀 😀
  Pozdrawiam serdecznie

 8. Waldorf
  Waldorf says:

  Jestem fanem tej strony. I naprawdę doceniam waszą pracę nad każdą dramą. Dla mnie jesteście najlepsi wspaniała ekipo DQ. Dzięki dramom oglądanym tutaj coraz bardziej lubię wszystko co koreańskie. Na tym świecie jest już mało rzeczy, które mnie cieszą. Oglądanie dram z waszym tłumaczeniem zawsze sprawia mi wiele radości i gdyby was zabrakło życie moje byłoby naprawdę szare i smutne. Nie rezygnujcie z tego co dla nas robicie jesteście naprawdę ważni i potrzebni dla wielu fanów i widzów. Zawsze będę z wami bo jesteście dla mnie najlepsi Ekipo Drama Queen. Pozdrawiam Waldorf:)

 9. IK10 says:

  Jak to mówi mój brat: a to skurw****y kwaśne…. Ludzie są naprawdę chamscy, skoro robią takie rzeczy. Jestem fanką tej strony i jest mi przykro, że taka sytuacja ma miejsce:( Ekipo Drama Queen trzymajcie się i mam nadzieję, że tych złodziej spotka jeszcze w życiu zasłużona kara za to złodziejstwo -.-

 10. entrada
  entrada says:

  centrum-dramy.pl ma konto na FB. Zamieściłem tam swój wpis, co sadzę o takich praktykach kradzieży. Jeśli chcecie nam pomóc miejcie odwagę zamieszczać podobne wpisy z własnymi uwagami, co sadzicie o kradzieży czyjejś pracy. Możemy postępować tak do skutku, aż chłopaczek to zrozumie.

 11. konan
  konan says:

  Jestem w szoku ,jeśli chodzi o centrum-dramy .Myślałam ,że normalnie funkcjonują .Dla mnie to zwykłe chamstwo., tak się zachowywać Droga ekipo dużo zapału i wytrwałości dla was ,ja wam bardzo dziękuję za waszą pracę i szczerze podziwiam 😀

 12. Lee.Min.Ho
  Lee.Min.Ho says:

  Omo omo -.- Jestem w szoku. Dramomaniaczką jestem od niedawna, bo w sumie ok rok. Mój staż przy waszych, jest prawie niczym. Moją przygodę zaczęłam najpierw z kpop’em a dopiero po kilku miesiącach z dramami. Od tamtej pory obejrzałam już kilkadziesiąt, kilkaset seriali. Podczas oglądania dram, czytani komentarzy, wpisów na różnych stronach zdążyłam zauważyć jaka wielka miłość na łączy, że jedna osoba drugiej nic złego, coś co mogłoby zaboleć, by nie zrobiła, a tu proszę. Nie dociera do mnie. Nie raz nie dwa razy używałam strony centrum-dramy do obejrzenia seriali dlatego to co zrobił nowy admin, jest dla mnie nie do przyjęcia. Jesteśmy dla siebie niczym rodzina, a on wbił nam, nóż w plecy. To jest nie do przyjęcia. Jestem z wami. Pozostanę tutaj. Macie moje słowo, nie będę wspierać złodziei. Trzymam za was kciuki. Powodzenia Fighting *.*

 13. kjumiki
  kjumiki says:

  Oglądam prawie zawsze u was, jesteście najlepsi 😉👍 Czasem korzystam z innych stron, ale nie słyszałam by oni kradli napisy… Jeśli ktoś wie coś na ten temat to proszę o informację, bo nie chcę przyzwalać na kradzież, a tym bardziej ją wspierać. Z góry dziękuję.

  Dramaqueen trzymajcie się, nie może was zabraknąć, kochamy was i wspieramy! ❤️

 14. shirohane says:

  Nie znoszę kradzieży i tak perfidnych oszustw, cieszę się że Anusia zdecydowała się napisać post o tym i uczulić wszystkich na tego typu sytuację. Jeśli kiedyś jeszcze się na nich natknę albo na cokolwiek przetłumaczonego przez was, co znajdowałoby się poza dramaqueen, będę pamiętał jak się zachować 😉 Nie oglądam nigdzie indziej poza waszą stroną (i nie rozumiem, jak ktoś świadomie może oglądać od zewnątrz kradzione, zamiast korzystać ze źródła?? gdzie tu sens). Uwielbiam was i bardzo szanuję za całą pracę oraz serce, jakie wkładacie w prowadzenie strony. Zawsze będę z wami, trzymajcie się!

 15. atakow79
  atakow79 says:

  Postanowiłam włożyć też coś “do tego koszyczka”. Tak jak poprzednicy uważam, że to co zrobiła wymieniona strona jest po prostu BRZYDKIE. Można monitować, można żądać, można odnosić się do czyjegoś poczucia przyzwoitości ( tak ostatnio pomijane słowa – zwykła przyzwoitość) ale jeśli już w szkole nie nauczymy ludzi, że kopiowanie czyjejś pracy twórczej jest najzwyklejszą kradzieżą to nadal, niestety, nagminnym będzie plagiatowanie i podpisywanie się pod projektami innych. Wystarczy powiedzieć, że co druga praca pisemna ucznia w podstawówce to najzwyklejsze kopiowanie stronek internetowych i uważanie, że to coś normalnego – jeśli inni, to ja też. Niestety to jest plaga epoki internetu – łatwość kradzieży pracy twórczej innych.
  Wiem, że nie każdy rozumie jak bardzo boli taka kradzież.Jeśli ukradną Ci dokumenty, to nie jest przyjemne ale jeśli ukradną Ci pracę, nad którą ślęczałeś kawał czasu, to masz ochotę wszystkich wymordować.
  Dlatego, mimo BRZYDOTY, która Was spotkała bardzo wspieram w pracy, ku “uciesze tak licznej rzeszy gawiedzi” – do której sama się zaliczam.

 16. Aiyumi2 says:

  Wasza strona jest o wiele ładniejsza, bardziej przejrzysta i wolę u Was oglądać niż na centrum dramy czy innych takich. Też ze względu, że dodawanie odcinków nie jest systematyczne. Dziękuję za tłumaczenia, no i oczywiście wspieram Was w tej walce ! 🙂

 17. Buniaczek74
  Buniaczek74 says:

  Poprostu nazwijmy to po imieniu to co uczyniono na Centrum dramy to czyste złodziejstwo, hamstwo i hipokryzja powinno się takie stronki omijać najszerszym łukiem. Wszystkim do okoła mówię że Drama Queen jest najlepszą stroną z dramami dostępną po polsku. Po1 żetelne tłumaczenie po 2 szybkość po 3 oddanie całej ekipy dla nas jest pełne uznania i podziwu i za to KOCHANA EKIPO DRAMY QUEEN WAM SERDECZNIE Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJĘ. Pozdrawiam wszystkich i życzę pięknej słonecznej wiosny.

 18. Alicee1
  Alicee1 says:

  Czytałam ten post już jakiś czas temu… Zastanawiałam się dlaczego niektórzy nie szanują pracy innych.
  Na samym początku, kiedy zaczynałam oglądać dramy, nie interesowało mnie gdzie to oglądam. Wiecie, podoba Ci się jakiś tytuł i myślisz sobie “Chcę go obejrzeć”. Nie miało to znaczenia czy to na cda czy na innych tego typu stronach. Nie chciałam się nigdzie logować, bo po co.
  Aż do pewnego czasu. W sumie to nie wiem kiedy, dokładnie zaczęłam zwracać na to uwagę i w którym momencie takie jak w/w zachowania zaczęły działać mi na nerwy.
  Kurcze noo… wpadam do Was nie tylko, żeby obejrzeć dramę. Chętnie też czytam Wasze posty, czy to te z serii Azjatyckiego Miszmaszu, czy najnowszej wersji “Pierwsze wrażenie”. W większości moich komentarzy na końcu piszę zazwyczaj “Dziękuję za Waszą pracę” czy coś w tym stylu i robię to z wielką przyjemnością. Wiem, że to Wy tak się staracie i to Wy jesteście osobami, które pozwalają nam oglądać coś co lubimy. Nie rozumiem, jak można zbierać pochwały za czyjąś pracę. No ludzie….

  Im dłużej o tym myślę, tym bardziej mnie to irytuje. Co mogę więcej napisać, chyba tylko tyle, że życzę Wam wytrwałości i mniejszej ilości ludzi mniej przyjaznych (żeby nie nazywać rzeczy po imieniu…..) na świecie.

 19. Anita1970
  Anita1970 says:

  Nierozumiem takich ludzi! Co chcą kradzieżą zyskać nic, tylko stracą .A ja od trzech lat jestem z wami ,dzięki tej stronie i ludziom którzy ją tworzą ,mogę obejrzeć naprawde ciekawe produkcje ,dramą zainteresowałam się po emisji cesarzowej K w tvp .Dzięki wam mogę zapomnieć o chorobie z którą walcze właśnie od trzech lat ,więc dziękuję za wasz, trud wkładany w tłumaczenia i pozdrawiam.

 20. anusia says:

  @Alicee1 Myślę, że większość osób na początku swojej przygody z dramami ma tak, że nie interesuje ich za bardzo gdzie i jak, byleby tylko szybko obejrzeć. Tak już jest i nie ma co z tym walczyć. Dopiero właśnie po pewnym czasie, gdy się z tym obędzie, te wszystkie, kiedyś nieistotne rzeczy. Dlatego chciałam napisać tego posta i miałam nadzieję, że może komuś wcześniej to uświadomię. Bo okej, można iść łatwiejszą drogą, ale kiedy źródło złodziejskich stron przestanie tłumaczyć, oni nie będą mieć, co wstawiać.
  Taki problem mają też mniejsze zagraniczne strony, które np. tłumaczą dramy chińskie, lakorny, japońskie. Są to blogi, albo niewielkie strony i właśnie te wszystkie darmowe duże zagraniczne strony kradną ich pracę i potem porzucają tłumaczenie, bo są okradani. Teraz dokładnie rozumiemy, co oni czują i warto jest oglądać u źródła. 😉

 21. gazylek5 says:

  No jestem w szoku, nigdy bym nie pomyślała ,że ktoś może kraść tłumaczenia dram ,to przecież totalne dno .Od kilku lat jestem z wami ,pomogliście mi wyjść z “dołka,”tu właśnie uciekałam od rzeczywistości .Jesteście godni podziwu i szacunku i dalej będę tu oglądać dramy, chociaż niektóre są zakodowane,poczekam, aż będę mogła je oglądnąć z przyjemnością.Dziękuje za ciężki trud i pozdrowionka dla CAŁEJ EKIPY TŁUMACZĄCEJ.

 22. biblioteka11
  biblioteka11 says:

  Dopiero co przeczytałam o tej kradzieży. Jestem w szoku! O różnych rzeczach się słyszy, ale to mnie ruszyło do żywego, może dlatego, że jesteście pierwszą strona w której jestem, korzystam i uczestniczę. Naprawdę jestem z wami i cieszę się że jestescie. W pełni doceniam waszą pracę jaką wszyscy wkładacie aby to wszystko działało. Jesteście wspaniali a na tych… nieuczciwych możecie nasikać.

 23. Unnoticed
  Unnoticed says:

  Jestem z wami już troszkę czasu – wcześniej oglądałam tylko na ***, jednak wasze tłumaczenia to cudo! Oglądam tylko u was wszelkie dramy, trzymam kciuki aby takich sytuacji jak ta opisana powyżej nie było już wcale! 🙂

 24. ivan32123
  ivan32123 says:

  też by mi się odechciało tłumaczeń robić. co do oglądań u źródeł filmów – nie każdy wie jak trafić do tego źródła… nie wiem co wam poradzić… zróbcie coś podobnego – po rozłamie część fajnych dram zniknęła :/ niektórych nie skończyłem oglądać;p wasza strona jest bardziej znana niż ich strona – a ja cały czas czekałem w nadziei że obejrzę jeszcze 🙂
  Powiem jak wygląda to z mojej strony – zwykłego człeka, bardziej domatora co lubi – kocha filmy.
  w TV nic nie ma ciekawego, na 30-50 kanałów nie mam takiego który bym oglądał… więc net – tu zaglądam tylko na 3 strony z darmowymi filmami – w tym na waszą 🙂 kiedyś oglądałem filmy praktycznie co wieczór 🙂 po kilka dziennie (filmy, seriale czy dramy) 😛 jak się wkręciłem czułem się jak w transie 😛 3-4 nad ranem a ja oglądam:P a na 6 do pracy 😀 😛 a teraz – nie mam z czego wybrać nawet, ostatnio zaciekawiły mnie dwa seriale + 2 które oglądałem ale przestały być dodawane na tamtych stronach regularnie – więc… co do filmów – dużego wyboru nie ma i sam szmelc jest dorzucany. także z mojego punktu widzenia jako miłośnika filmów, powiem tak – telewizją się rozczarowałem do tego stopnia że nie oglądam już wcale. oglądając informacje – myślę sobie czy to informacja czy nowy trend – fejk news :/ ??? kabarety – niektóre śmieszne, niektóre z fajnymi tekstami, ale większość robiona już na siłę – nie da się oglądać klauna który nie umie rozśmieszyć. i powtórki filmów – czasem byłoby nawet ok… gdyby nie to że reklamy w filmie:P dorównują czasowi filmu.
  teraz net, coraz mniej ciekawych rzeczy jest udostępnianych… spoko. prędzej czy później zmienią się nawyki takich ludzi jak ja… tv dla mnie już nie istnieje – na net jeszcze wchodzę, ale nie odnajdując nic dla siebie – zaczynam więcej czytać książek:)
  i się zastanawiam jak to jest… książkę z biblioteki do przeczytania wypożyczyć można jaką się chce:) czasem tylko trzeba w kilku bibliotekach szukać…
  do filmów takiego dostępu nie ma. ograniczenia. i mimo że jest to wyższy poziom technologii i kultury, każdy ma dostęp do netu, to nie ma gdzie oglądać ulubionego kina – mimo że technologia jest taka że nie stanowi problemu.
  nie chcę pisać referatu a sporo już napisałem…
  chodzi o to że jak rozczaruję się internetem to po pracy, jak już zjem kolację, pozmywam, ogolę się, nastawię pranie i zostanie mi już te troche czasu 🙂 to usiądę z książką, i nie będę nawet kompa odpalał. w weekendy czasem ciut więcej czasu – może zajrzę na neta – ale jak nic nie znajdę dla siebie – wrócę do książki:) tak z rok niech to potrwa – nawyki się zmienią, będzie z netem tak jak z TV dla mnie.
  myślę że nie tylko ja zacznę takie rozczarowanie odczuwać – sami wiecie nawet u was filmow na stronie teraz jest mniej niż 5 lat temu…
  jak będzie 10-20 % takich ludzi co zmienią swoje nawyki. to tracicie potencjalnych odbiorców którzy zaglądają również na waszą stronę…
  ja wybrałem książkę, ktoś inny wybierze siłownię, basen czy facebooka:P ale zaczną ludzie też się zmieniać.
  Pomyślcie i wymyślcie coś 🙂
  bo chciałbym dobre filmy jednak oglądać 🙂
  pozdrawiam i sorki za za długi komentarz 😛

« Older Comments

Dodaj komentarz