Kradzieże naszych napisów.

Wiem, że to czas świąteczny i takie tematy najlepiej byłoby odłożyć na bok, jednakże w tym wypadku trzeba zareagować natychmiast. Chciałabym uczulić na coś naszych widzów. Zauważyłam, że wiele osób ogląda dramy i filmy azjatyckie na cda albo pobiera z chomikuj, często pytając kiedy kolejny odcinek. Sęk w tym, że te osoby wam na to nie odpowiedzą, bo one najzwyczajniej w świecie ukradły napisy z polskich fansubów, często usuwając logo grupy tłumaczącej a także adnotacje odnośnie tego, kto tłumaczył dany tytuł. Oglądając i pobierając z takich źródeł, wspieracie zwykłe złodziejstwo. Te osoby ponadto zarabiają na tym, podczas gdy my tłumaczymy wszystko bezinteresownie. Próbowaliśmy z tym walczyć, ale takie osoby przeważnie nas ignorują albo twierdzą, że nic im nie zrobimy i mogą robić sobie, co tylko chcą. Dlatego właśnie nasze forum zostało zablokowane. Ludzie z chomikuj, którzy są użytkownikami naszej strony pobierali napisy z forum, usuwali adnotacje i wstawiali jak swoje. Owszem, raw nie jest nasz, ale polskie napisy już tak. Z tego miejsca chciałabym prosić widzów, aby oglądali u źródła – stron, które osobiście tłumaczą, a nie tam, gdzie pobierają bez pozwolenia.
Dlaczego o tym piszę? Dlatego że znów wydarzyła się przykra sprawa. Chodzi o stronę centrum-dramy.pl. Ze starą administracją tej strony mieliśmy dobre relacje, pożyczyli nam nawet player, gdy byliśmy w potrzebie, natomiast ostatnio doszło do zmiany administracji i rozpoczęto tam złe praktyki., co naprawdę nas zasmuciło. Ta strona ukradła nam napisy i w ogóle całego harda filmu “Peach Girl”. Próbowałam załatwić sprawę za pomocą dialogu, wysłałam e-maila, ale został on zignorowany, napisałam na ich Facebooku komentarz z prośbą o usunięcie, ale został on usunięty. Jeśli klikniecie tutaj –> klik, zobaczycie nasze reakcje, ale już brak mojego komentarza. To pokazało, że nowa administracja strony nie ma zamiaru usunąć tego filmu, a może i ukraść kolejne, dlatego zdecydowałam się napisać ten post. Po moim e-mailu usunęli ze strony zakładkę “kontakt”, nie da się tam też zostawić komentarza, więc nie możemy w żaden sposób do nich dotrzeć. Pozostało nam jedynie zaapelować do widzów, aby nie oglądali u źródeł, które zabierają sobie czyjąś pracę i chcą zrobić na tym karierę czy też zarobić. Jeśli osoby u źródła takie jak np. DramaQueen przestaną tłumaczyć, to cda, chomikuj czy też teraz centrum-dramy nie będą miały czego wstawiać, a wy nie będziecie mieli czego oglądać. Każde takie złodziejstwo demotywuje ekipę, która poświęca na przygotowanie napisów wiele godzin, więc nie wspierajcie osób kradnących nasze napisy i nie oglądajcie u nich.

59
Dodaj komentarz

Please Login to comment
59 Liczba wątków
0 Liczba odpowiedzi na wątki
1 Obserwujący
 
Najczęściej oceniany komentarz
Wątek z największą ilością odpowiedzi
51 Ilość autorów komentarzy
Buntowniczka2aniula19.12ivan32123Unnoticedbiblioteka11 Ostatnio skomentowali
  Subskrybuj  
Powiadom o
Użytkownik
MartinaRain9

Będę z wami! Mam nadzieję, że się szybko ogarną, bo szkoda słów 🙁

Użytkownik
OolusiaA-19

Nie wiem jak można być takim, aby takie coś robić…
Miejmy jednak nadzieję, że przestaną to robić, zmądrzeją.

Użytkownik
akumuu

Na pewno reakcje ze strony widzów będzie duża! Trochę mnie to zasmuciło.

Użytkownik
june.sevt

Niektórzy to naprawdę mają tupet…Mam nadzieję, że takich sytuacji w przyszłości będzie mniej, bo to naprawdę przykre, że ktoś tak bardzo nie szanuje pracy innych 🙁 Liczę również, że i widzowie będą bardziej świadomie wybierać, gdzie oglądają dramy.

jacekpl
Użytkownik
jacekpl

W Średniowieczu za kradzież złodziejowi odcinano dłoń lub sznur na szyi wisiał ,przetłumaczenie odcinka dramy to poświęcenie iluś godzin pracy dla innych by mogli oglądnąć dramę , jaka jest motywacja tych co ukradną napisy na które tłumacz poświęcił swój wolny czas dla społeczności dramocholików, by mogli cieszyć się kolejnym odcinkiem ciekawej zabawnej dramy , kradnąc czyjąś pracę nie rozwiniemy się tylko będziemy nadal w tym marazmie tkwić po kolana lub głębiej .

Kaja
Użytkownik
Kaja

Wow, tego, że centrum dramy tak zrobi to bym się nie spodziewała. Reakcje ze strony widzów na pewno zniechęcą ich do takich czynów. Na pewno gdy zobaczę, że gdzieś poza waszą stroną są wasze napisy to was poinformuję.

Użytkownik
MartinaRain9

@anusia Miałam przyjemność poprowadzić rozmowę z administracją w komentarzu i powiedzieli, że nie mieli czasu, bo są Święta i dopiero teraz odpisują. Powiedzieli też, że od nich nie zależy co się dzieje na stronie internetowej. Zapytałam, więc czemu od razu wam tego nie napisali, zamiast komplikować to wszystko, bo chodzi tu przecież o kradzież i powiedzieli tylko właśnie to co wcześniej wspomniałam – ,,Nie miałam czasu”. Starałam się pomóc :/

Użytkownik
MartinaRain9

@anusia Również mnie interesuje temat blokowania i uciekania przed odpowiedzią. Nie chodzi tu o błahostkę, tylko coś poważnego! Mam nadzieję, że wszystko się dobrze skończy.

aftergaler
Użytkownik
aftergaler

Ja to nie rozumiem dlaczego takie chamstwo nadal się szerzy.

MaraAcoma
Użytkownik
MaraAcoma

Wszędzie złodzieje tłumaczeń i filmowych i książkowych 🙁 To jest naprawdę przykre .

natalaaa
Użytkownik
natalaaa

Szkoda słów poprostu na takich ludzi, czyste chamstwo i tyle. Nie spodziewałam się że Centrum-dramy zrobi coś takiego… Oby reakcja widzów dała im do myślenia

KkkK
Użytkownik
KkkK

Jestem z wami
I dziękuję że jesteście
Love ever

Użytkownik
paula.n

Brak słów, a zachowanie administracji centrum dramy jest wyjątkowo naciągane i podejrzane. Wierzę, że widzowie wykażą się zdrowym rozsądkiem przy wyborze strony, na której oglądają dramy. Jestem z Wami.

xonetime
Użytkownik
xonetime

Brak słów na takich ludzi.. Zero sumienia. Jesteśmy z wami dziewczyny!

Użytkownik
wiki8734

Aż jestem w szoku, że ludzie są zdolni zrobić coś takiego i mówić, że mogą robić co chcą… A po centrum-dramy to się tego nie spodziewałam… Ludzie są okrutni

Cheri1998
Użytkownik
Cheri1998

Ich zachowanie jest wręcz żałosne… Trzymaj się Anusia!

Mgrabowska
Użytkownik
Mgrabowska

Niestety niektórzy myślą że można “zarobić” na cudzej ciężkiej pracy mam nadzieję że może kiedyś ktoś zrobi im to samo i poczują jak to jest. Niestety ludzie są coraz bardziej okrutni nie wiem czy to takie czasy jak się zwykło mówić, czy porostu brak kultury i wychowania. .