Listopadowe zapowiedzi dram koreańskich

Tak oto zawitał listopad, a wraz z nim kolejne zapowiedzi dram koreańskich, których emisja rozpocznie się w listopadzie. Przypominam tylko, że to nie są nasze plany tłumaczeniowe, a jedynie spis dram koreańskich, które w listopadzie zostaną wyemitowane w Korei. Jeśli chcecie dowiedzieć się, którą z tych dram zamierzamy przetłumaczyć, to zapraszam tutaj.
A teraz przejdźmy do rzeczy, oto listopadowe zapowiedzi dram koreańskich.

 

ENTOURAGE
entourage
Początek emisji: 04.11.2016 r.
Gatunek: komedia
Liczba odcinków: 16
Nadawca: tvN Asia
Trailer: klik

Opis:
Cha Young Bin jest wschodzącą gwiazdą koreańskiego kina. Chłopak ma wszystko, czego potrzeba, aby odnieść sukces w przemyśle rozrywkowym. Dlatego też Young Bin uważa, że jego aktorstwo poprawi się, jeżeli nadal będzie beztrosko cieszył się życiem i pozostanie podrywaczem. Wsparciem chłopaka jest ekipa, której sukces zależy właśnie od sukcesu Young Bina. Do tejże ekipy należą: Kim Eun Gab, Lee Ho Jin, Cha Joon, Geobook lub inaczej Żółw. Wszyscy razem spacerują po czerwonym dywanie, korzystają z uroków życia celebrytów i pilnują siebie nawzajem, a wszytko po to, aby wznieść się na sam szczyt przemysłu rozrywkowego.
Drama to remake amerykańskiego serialu „Entourage”.

 ROMANTIC DOCTOR, TEACHER KIM
romantic-kim
Początek emisji:
07.11.2016 r.
Gatunek:
medyczna, romans, melodramat
Liczba odcinków:
20
Nadawca:
SBS
Trailer:
klik

Opis:
Boo Yong Joo był sławnym chirurgiem, o którym mówiono, że ma „ręce Boga”. Jednakże mężczyzna pewnego dnia znika i nikt tak naprawdę nie wie, dlaczego.
Kang Dong Joo został lekarzem po to, aby wygrać rywalizację ze swoim konkurentem, natomiast Yoon Seo Jung została doktorem, a zdobyć w końcu czyjeś uznanie.
Pewnego dnia, tych twoje lekarzy spotyka na swojej drodze Boo Yong Joo’a, który obecnie jest nazywany nauczycielem Kimem, a sam określa się mianem romantycznego lekarza.
Po spotkaniu nauczyciela Kima, ta dwójka lekarzy uczy się wartości życia i pociesze płynącej z miłości.

FATHER, I’LL TAKE CARE OF YOU
father
Początek emisji:
12.11.2016 r.
Gatunek:
komedia romantyczna
Liczba odcinków:
?
Nadawca:
MBC
Trailer:
klik

Opis:
Starsza para wychowuje czwórkę dzieci, jednak one stają się pewnego dnia niezależne. Wtedy to właśnie para postanawia cieszyć się pełnią życia. Jednak pewnego dnia czwórka ich dzieci powraca do nich.

 GOLDEN POUCH
golden
Początek emisji:
14.11.2016 r.
Gatunek:
rodzinna, romans, kulinarna
Liczba odcinków:
120
Nadawca:
MBC
Trailer:
klik

Opis:
Gdy Han Suk Hoon był mały, został zaadoptowany przez rodzinę w Stanach. Będąc już dorosłym, wraca do Korei i pracuje jako chirurg. Jednak niedługo potem ulega wypadkowi samochodowemu i traci pamięć, przez co jego życie zostaje zrujnowane. Mężczyzna stara się odzyskać wspomnienia i w ten sposób poznaje wartość rodziny i miłości. Ponadto odkrywa swój talent do robienia klusek.

THE LEGEND OF THE BLUE SEA
legend
Początek emisji:
16.11.2016 r.
Gatunek: fantasy, romans, komedia
Liczba odcinków: 20
Nadawca: SBS
Trailer: klik

Opis:
Shim Chung jest syreną, która odkrywa, że przeniosła się z czasów ery Joseon do współczesności. Syrena zostaje złapana przez Joon Jae Heo’a. Mężczyzna jest co prawda uroczy, jednakże jest zwykłym oszustem, który to w dodatku jest sobowtórem Kim Moona – szlachcica z dynastii Joseon. Współczesny Joon Jae współpracuje z Jo Nam Doo, który to pomaga Joon Jae’owi stać się genialnym oszustem.
Historia opierająca się na koreańskiej legendzie opowiadającej o rybaku i syrenie.

WEIGHTLIFTING FAIRY KIM BOK JOO
weight
Początek emisji: 16.11.2016 r.
Gatunek: komedia, romans, sport, komedia romantyczna
Liczba odcinków: 16
Nadawca: MBC
Trailer: klik

Opis:
20-letnia sztangistka – Bok Joo, zakochuje się po raz pierwszy.
Drama jest inspirowana prawdziwą historią sztangistki Jang Mi Ran.

OH MY GEUM BI
oh
Początek emisji:
16.11.2016 r.
Gatunek:
rodzinny
Liczba odcinków:
16
Nadawca:
KBS2
Trailer:
brak

Opis:
Geum Bi ma tylko osiem lat, ale cierpi na demencję. Dziewczynka powoli traci swoją pamięć. Jej ojciec, Hwi Cheol, jest oszustem. Mężczyzna, poprzez opiekę nad córką, uczy się, jak cenne jest życie. Wtedy Jang Joo Young zostaje wplątana w życie ojca i córki.

NIGHT LIGHT
night
Początek emisji:
21.11.2016 r.
Gatunek:
?
Liczba odcinków:
?
Nadawca:
MBC
Trailer:
brak

Opis:
Przystojny i pochodzący z bogatej rodziny Park Gun Woo zawsze był zakochany w Seo Yi Kyung. Jednak kobieta skupia się na zbudowaniu własnego imperium. Seo Yi Kyung nie uważa, aby chciwość była grzechem. Z kolei Lee Se Jin pochodzi z biednej rodziny i desperacko chce, aby jej los się odmienił.

 

To byłoby na tyle, myślę, że jest sporo ciekawych propozycji. Jakby chcieli nam wynagrodzić ubogi październik. Na którą z tych dram czekacie?
Zapraszam do głosowania na najbardziej wyczekiwaną dramę listopada.
Sonda tutaj.

W październiku też przeprowadziliśmy głosowanie. A oto jego wyniki:
pazdz

Kolejne miejsca zajęły dramy:
THE MAN LIVING IN OUR HOUSE i THIS WEEK, MY WIFE WILL HAVE AN AFFAIR

Źródło: asianwiki.com i mydramalist.com

40 komentarzy:
« Starsze komentarze
 1. anusia says:

  @Monii96xd Przeczytaj sobie to, co napisałam na początku tego newsa, a także w kilka komentarzy nad Twoim.
  Poza tym, to listopad, a nie grudzień.

  A tak do wszystkich. Proszę, czytajcie ze zrozumieniem, bo potem tworzą się głupie nieporozumienia.

 2. kasiamikka
  kasiamikka says:

  trailer Night light z Uee jest bardzo, bardzo intrygujący, no i w końcu dramka z główną rolą Lee Sung-Kyung – Weightlifting Fairy Kim Bok-Joo -trochę jestem rozczarowana jej wyborem, no ale pewnie chciała pokazać swój talent komediowy… jak do tej pory(po 2 odc)bardzo leciutka dramka…. FATHER, I’LL TAKE CARE OF YOU z powodu Lee Tae-Hwana no i to komrom, dalej legenda, entourage i doctorek -bo się dużo o pisze…także zerknę/zerknęłam ;P

 3. Frytka
  Frytka says:

  no i po kilku odcinkach tego i owego stwierdzam – najlepsze ze wszystkiego „Goblin” i „Oh my Geum Bi”. „Legend of the blue sea” – tragedia, ta kobieta jest odrażająca w swoich gafach, a nie urocza. „Entourage” – pustka, nicość. „Romantic doctor” – nie chwyta za serce. a jak u was?

« Starsze komentarze

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz