Majowe zapowiedzi dram koreańskich.

W maju jak zwykle robi się coraz cieplej i piękna pogoda zachęca do wyjścia na zewnątrz. Jestem jednak przekonana, że prawdziwy dramomaniak zawsze znajdzie czas na obejrzenie odcinka swojej ulubionej dramy. Chyba takim mottem kierowali się twórcy dram koreańskich, którzy postanowili w maju wyemitować kilka naprawdę ciekawych dram.
Poniżej przygotowałam dla was listę dram, których emisja rozpocznie się w maju 2016 roku.

ANOTHER MISS OH
missoh
Początek emisji: 02.05.2016 r.
Gatunek: romans, komedia, fantasy.
Liczba odcinków: 16
Nadawca: tvN Asia

Opis:
Historia dwóch kobiet, które mają takie samo imię i nazwisko, co doprowadza do tego, że w pewnym momencie ich ścieżki się krzyżują. Ponadto obie kobiety pracują w firmach kateringowych. Co więcej, pewnego dnia w ich życiu pojawia się mężczyzna, który potrafi widzieć przyszłość.

GOOD PERSON
goodperson
Początek emisji:
02.05.2016 r.
Gatunek:
melodramat
Liczba odcinków:
120
Nadawca:
MBC

Opis:
Jung Won jest szczęśliwą mężatką. Aby wspierać swoją rodzinę, sprzedaje polisy ubezpieczeniowe. Ponadto lubi rozmawiać z innymi ludźmi, więc ta praca jej odpowiada. W niespodziewanym wypadku ginie jej mąż, a ona zostaje fałszywie oskarżona. Dlatego też kobieta stara się oczyścić swoje imię.

WORKING MOM PARENTING DADDY
daddy
Początek emisji:
09.05.2016 r.
Gatunek:
romans, komedia
Liczba odcinków:
120
Nadawca:
MBC

Opis:
Kim Jae Min jest uroczym mężem, który zrobi wszystko dla swojej żony – Mi So. Kobieta jest radosną osobą, ale wtedy dowiaduje się, że jest po raz drugi w ciąży. Już mając jedno dziecko, ciężko było jej je wychować i jednocześnie pracować. Kim Jae Min decyduje się wziąć urlop macierzyński po to, aby wychowywać dzieci i zajmować się obowiązkami domowymi.

DEAR MY FRIENDS
friends
Początek emisji:
13.05.2016 r.
Gatunek:
komedia
Liczba odcinków:
16
Nadawca:
tvN Asia

Opis:
Drama obrazuje realne i przyjemne życie ludzi w starszym i młodszym wieku, którzy stają się przyjaciółmi.

MIRROR OF THE WITCH
witch
Początek emisji:
13.05.2016 r.
Gatunek:
romans, historyczna, fantasy
Liczba odcinków:
16
Nadawca:
jTBC

Opis:
Drama opowiada o młodym mężczyźnie – Heo Junie oraz Seo Ri, która urodziła się jako księżniczka, ale stała się wiedźmą.
Matka Seo Ri – królowa Sim, nie mogła mieć dziecka. Dlatego też udała się do szamana, który miał pomóc jej z tym problemem. Dzięki czarnej magii, której użył szaman Hong Joo, królowa urodziła syna i bliźniaczki. Dziewczyna – Seo Ri okazała się być przeklęta, dlatego też została porzucona w górach. Tam właśnie spotyka Heo Juna.

THE BEAUTY OF THE BEAST
beast
Początek emisji:
14.05.2016 r.
Gatunek:
romans, komedia romantyczna
Liczba odcinków:
20
Nadawca:
SBS

Opis:
Historia miłosna, w której bohaterami są dwaj mężczyźni i dwie kobiety. Starsza siostra ma wszystko, wliczając w to piękny wygląd. Natomiast młodsza ma tylko i wyłącznie dobre serce. Jeden z mężczyzn mieszka na dachu, a inny pochodzi z bogatej rodziny.

LUCKY ROMANCE
lucky
Początek emisji:
25.05.2016 r.
Gatunek:
romans, komedia romantyczna, komedia
Liczba odcinków:
16
Nadawca:
MBC

Opis:
Bo Nui wierzy w przesądy i wróżki. Pewnego dnia wróżka przepowiada jej, że jeśli nie prześpi się z prawiczkiem urodzonym w roku 1986, umrze. Przestraszona kobieta, gorączkowo zaczyna szukać odpowiedniego kandydata. Wtedy właśnie spotyka Soo Ho, który jest właścicielem budynku, w którym mieszka Bo Nui. Mężczyzna próbuje ją wyrzucić, gdyż nie płaci czynszu. Przez to oboje się kłócą. Jednak wkrótce Bo Nui dowiaduje się, że Soo Ho spełnia warunki, o których mówiła wróżka. Problem w tym, że Soo Hoo jest przeciwny seksowi przed ślubem.
Drama na podstawie internetowej manhwy autorstwa Kim Dal Nim.

I jak wam się podobają podane propozycje? Przyznam, że ja już mam swoich faworytów, na których czekam. A was, która z tych dram najbardziej interesuje, i na którą czekacie?

Źródło: asianwiki.com

12 komentarzy:
 1. blawatek9
  blawatek9 says:

  mnie najbardziej zainteresowala drama o przyjazni ludzi starszych z mlodszymi.jest to temat nieczesto spotykany. noi ten lucky romance – dobrze poprowadzony moze okazac sie calkiem smieszny:))) natomiast te tasiemcowe melodramaty…uh.

 2. doloressa
  doloressa says:

  Ja też czekam na Beauty of the Beast, tylko zdaje się ze ostatnio tytuł tej dramy zmienił się na Beauty’s Nonchalance. Długo już czekam na cośkolwiek z Namgungiem Minem, gdzie nie będzie on grał czarnego charaktera albo second leada, tak jak w My secret Hotel. Mam nadzieję, że tutaj nareszcie będzie miał miłą rolę, z dużą dawką jego uśmiechu 😉
  Poza tym, ciekawie zapowiada się Mirror of the Witch. Jestem w trakcie The Royal Gamblera, który coraz bardziej mi się podoba, więc kolejna drama kostiumowa brzmi dla mnie obiecująco :D.

 3. entrada online
  entrada online says:

  „Mirror of the witch” u nas raczej nie będzie tłumaczone. Tłumacze z uwagą śledzą każdą emisję najnowszych seriali, a w tym przypadku trudno jest mówić, że jest to coś porywającego. Chociaż jest to drama historyczna, to jednak trzeba zauważyć, że fabuła oparta jest na fikcji. Do tego mocnym minusem jest bardzo niski poziom napisów w wersji angielskiej. Wychodzi to zwłaszcza w dalszych odcinkach. W zdaniu są zaledwie 3 bełkotliwe słowa, a prawdziwy dialog jest znacznie dłuższy ( i rób z tego tłumaczenie na język polski ). Zresztą słaba jakość tłumaczeń angielskich jest niemal normą znakomitej wiekszości dram. Tłumaczenie „Mirror of the witch” byłoby tylko męczarnią. Owszem można się z tą pozycją zapoznać, ale tylko dla zaspokojenia własnej ciekawości. Trudno jest brać się za tłumaczenie nie mając do serialu przekonania i zacięcia. Zauważcie też, że tłumaczy jest garstka, a mimo to wciąż wychodzą kolejne tłumaczenia w ciągłości do seriali, czy też nowych pozycji. Przypomnę też, że jest wiele wspaniałych dram – począwszy od 2003r i czasami zastanawiam się dlaczego nikt nie wspomina starych tytułów.

 4. rzabka says:

  Mirror of the witch jest w mojej opinii bardzo fajną dramą z wątkami fantastycznymi, humorem i romansem…co tu dużo mówić w najbliższy weekend będą ostatnie dwa odcinki bo jest ich 20 a nie 16;), na które czekam z niecierpliwością;) a najlepsza drama historyczna, która jak na razie jest moim faworytem to THE FLOWER IN PRISON!!!!

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz