Nowości na DramaQueen.

forum

Jak pewnie większość z was wie, od lipca tego roku DramaQueen posiada własne forum, które znajdziecie pod tym adresem -> klik.
Aby mieć pełny dostęp do forum, musicie się zarejestrować, jednak forum jest integralną częścią strony online. Rejestracja i korzystanie z forum są darmowe. Napisy do filmów i odcinków od 4 w górę są dostępne dopiero po skomentowaniu. Jednak jeśli ktoś ogląda dramę czy film, to napisanie dłuższego komentarza nie powinno być problemem, a to zawsze stanowi motywację dla ekipy. Poniżej opiszę wam, co nowego jest na DramaQueen dzięki naszemu forum.

f1Czasem zdarza się tak, że player na stronie ma jakieś problemy, co uniemożliwia oglądanie dram i filmów. W takim wypadku zapraszamy na forum. Tam znajdziecie napisy do wszystkich naszych projektów. Możecie pobrać je na komputer i oglądać bez żadnych problemów.
Jeśli ktoś nie wie, jak oglądać po pobraniu z forum, to tutaj -> klik, możecie znaleźć instrukcję, objaśniającą, jak korzystać z napisów.

f2Wiele osób proponowało dramy do przetłumaczenia w komentarzach na stronie online, jednak mało kto był w stanie to dostrzec. Na forum, a dokładnie tutaj -> klik, możecie zaproponować tytuły do przetłumaczenia. Zapewniam, że tłumacze zaglądają do tej zakładki. Zachęcamy do składania propozycji.

f3Od lipca zaczęliśmy tłumaczyć także teksty teledysków i OSTów z dram. OSTy z tłumaczeniem znajdziecie tutaj -> klik, natomiast teledyski tutaj -> klik. Teledyski i OSTy są umieszczone na forum w formie online. Nazbieraliśmy już sporą kolekcję i mamy nadzieję, że z waszą pomocą będziemy ją w stanie powiększyć, więc zachęcamy do proponowania tytułów do tłumaczenia.

f4Na forum znajdziecie też przetłumaczone na język polski azjatyckie programy telewizyjne. Odcinki są na forum, jednakże występują w formie online. Jeśli ktoś ma swojego idola i chce zobaczyć go w programach telewizyjnych, to może to zrobić to tutaj -> klik.
Dział dopiero się rozwija, więc im więcej będzie oglądających, tym więcej chęci do tłumaczenia takich programów będą mieć nasi tłumacze.

f5Często wiele osób pyta, czy jakaś drama/film pojawi się u nas. Od teraz nie musicie już pytać, bo nasze plany tłumaczeniowe znajdziecie na forum. Pod każdym “krajem” znajdziecie poddziały: Trwające, zakończone, planowane, zawieszone, porzucone. Wystarczy, że klikniecie tutaj -> klik w “planowane”. W ten sposób możecie na bieżąco śledzić, co dzieje się z danym projektem.

f6Każdy z nas ma na pewno jakieś ulubione dramy czy filmy i to jest właśnie miejsce, w którym możecie znaleźć tytuły polecane przez innych użytkowników. Nie musicie już pytać na czacie i czekać na odpowiedź. Możecie sprawdzić dział na forum znajdujący się tutaj -> klik, i dowiecie się, co takiego polecają inni widzowie. Oczywiście, sami też możecie coś polecić.

f7Co miesiąc na forum poprzez głosowanie wybieramy dramę miesiąca. Drama jest wybierana spośród tytułów, które miały premierę na DramaQueen w danym miesiącu. Trailer dramy, która zgromadzi najwięcej głosów, “zawiśnie” na stronie głównej forum przez miesiąc. Aby wybrać dramę miesiąca, należy zrobić to tutaj -> klik, a następnie czekać na post obwieszczający wybory dramy danego miesiąca. 

f8Jesteście ciekawi, ile odcinków/filmów/teledysków wydaje w miesiącu ekipa DramaQueen? Jeżeli tak, to tutaj -> klik możecie zobaczyć podsumowania, w których to zebraliśmy postępy naszej miesięcznej pracy. 

f9Ten dział znajduje się tutaj -> klik. To są zabawy związane z dramami/filmami, czasem teledyskami i OSTami, w których udział może wziąć każdy użytkownik forum. Na koniec każdej zabawy wymieniamy zwycięzców. To doskonała forma zabawy dla wszystkich dramomaniaków. Każdy może sprawdzić swoją wiedzę z zakresu dram i azjatyckiej muzyki. 

f10OffTop znajdziecie tutaj -> klik. To nic innego, jak miejsce dla was, drodzy dramomaniacy. Tutaj każdy może utworzyć swój własny wątek i podyskutować z użytkownikami na różne  tematy. Tak naprawdę, ten dział jest tworzony przez wszystkich użytkowników. 

Jak widzicie, forum DramaQueen udostępnia wszystkim użytkownikom dziesięć nowych opcji, których nie znajdziecie na stronie online. Dlatego gorąco zachęcamy wszystkich widzów DramaQueen do rejestracji na forum i udzielania się. Na forum można też lepiej poznać całą ekipę DramaQueen i wspomóc nas propozycjami tłumaczeń.
Jakiekolwiek trudności z forum czy pytania, możecie pisać tutaj -> klik, a my na pewno pomożemy.
Także jeszcze raz zachęcamy do rejestracji i udzielania się. 🙂

4
Dodaj komentarz

Please Login to comment
4 Liczba wątków
0 Liczba odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najczęściej oceniany komentarz
Wątek z największą ilością odpowiedzi
4 Ilość autorów komentarzy
natalaaaP-SHIK Ostatnio skomentowali
  Subskrybuj  
Powiadom o
Użytkownik
diva.diva23

świetne rowiązanie 😉

P-SHIK
Użytkownik
P-SHIK

Muszę przyznać, że to bardzo ciekawy pomysł 😀 Forum to dobre rozwiązanie, na pewno pomoże wielu użytkownikom xD
Podoba mi się! Już mam nawet jeden pomysł jaką drame/film podać jako “propozycja dramy/filmu do przetłumaczenia” xD
Myślę, że forum nieźle się przyjmie 😉

natalaaa
Użytkownik
natalaaa

Super pomysł ! Bardzo się cieszę, że DramaQueen się tak rozwija 😉 Dzięki za waszą ciężką pracę !

Użytkownik
Daenerys

Super pomysł! Idę szybko czytać poradnik jak korzystać z napisów! ^^