Oglądaj u źródła!

Niestety, ale ta sprawa to taki temat rzeka. Prosi się o coś, interweniuje, a niektórzy wciąż to ignorują. Może dla części widzów tłumaczenie, korekta, upload to wielkie nic i dlatego kradną naszą pracę bądź wspierają złodziei. To naprawdę przykre i demotywuje ekipę, szczególnie gdy niektóre osoby dziękują złodziejom za dodanie dramy czy filmu. Złodzieje wstawiają cały nasz odcinek z logiem, intro i to niezwykłe, że ludzie widząc to, piszą coś takiego. To pokazuje tylko, że jest im zupełnie obojętne, u kogo oglądają. Taka postawa może doprowadzić do tego, że takie strony jak DramaQueen znikną. A kiedy tak się stanie, nie podziękujecie złodziejskim stronom za dodanie dramy, bo nie będą mieli od kogo ukraść. I nie, nie przesadzam. Jeden odcinek to wiele godzin pracy ekipy, więc kiedy widzimy, jak złodziejskie strony wstawiają u siebie, zarabiają na tym i chwalą się, że będą codziennie dodawać nowości, to wszystkiego się odechciewa. Jeżeli tłumaczom, korektorom, uploaderom odechce się robić to bezinteresownie, DramaQueen przestanie istnieć. Ostatnio taki los spotkał fansuby tłumaczące lakorny czyli dramy tajlandzkie. Ich napisy były rozkradane, publikowane na złodziejskich stronach, a ludzie lecieli tam, oglądali i dziękowali. Fansub prosił, apelował, ale nie pomogło. To doprowadziło do tego, że tłumacze zamykają swoje strony. Taki los może spotkać DramaQueen, jeśli część widzów wciąż będzie kradła, a inna część będzie u nich oglądać, tym samym wspierając ich złodziejstwo. I żeby znów ktoś nie powiedział, że wymyślamy problemy. To nie tylko problem DramaQueen, ale wszystkich polskich fansubów, tylko my jeszcze nie straciliśmy wiary na to, że nagłaśnianie tego coś pomoże. Jednakże z każdym kolejnym przypadkiem nasza wiara maleje, a ekipa jest coraz bardziej zdemotywowana. Jeśli ciągle będziecie przymykać oko na to, gdzie oglądacie, do kogo należą napisy i nie będziecie reagować, gdy zobaczycie, że ktoś coś ukradł, czas DramaQueen będzie policzony.
Tym razem rozpoczynamy akcję oglądaj u źródła, aby uświadomić i uczulić widzów na takie przypadki. Jeśli to nie pomoże, to marny nasz los. Proszę, abyście obejrzeli poniższy filmik i oglądali świadomie. Nie wspierajcie złodziejstwa i nie utrzymujcie im stron. Bo oni sami nic nie robią, a chcą utrzymywać strony czyjąś pracą. Nie dajcie się zwieść i nie przyczyniajcie się do zniknięcia DramaQueen. 

Wybaczcie chaotyczność tego posta, ale jestem naprawdę zdenerwowana tą sytuacją, bo nie tłumaczymy po to, aby ktoś sobie utrzymywał dzięki temu stronę, sam nic nie robiąc i rozpowszechniał nasze napisy po całym internecie. Nie po to się staramy.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
67 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
stokrotka_
stokrotka_
3 lat temu

Przypomina mi się zasłyszana kiedyś historia. Pewien bibliofil miał spore zbiory i istotny problem, a mianowicie nie wszystkie pożyczone komuś książki do niego wracały. Z tego powodu oznaczył wszystkie swoje książki ex librisem „Skradziono i tu imię i nazwisko właściciela”. Od tego czasu wszystkie pożyczone książki do niego wracały. Tak sobie myślę – może zamiast „Upload tylko dla Dramaqueen.pl” lepsza byłaby formułka „Skradziono wolontariuszom z Dramaqueen.pl”? Na końcu albo nawet w środku odcinków, gdy nie ma dialogów, można wstawiać natomiast coś mniej więcej takiego „Jeśli oglądasz to gdzie indziej niż na Dramaqueen.pl, jesteś dureń!” albo „Oglądając to na innych stronach niż Dramaqueen.pl, popierasz pasożytnictwo społeczne”. Nikt z nas, wiernych widzów Waszej strony, na pewno nie będzie narzekał, a tamtym zawsze można obrzydzić seans. 😉

cliffoluvpizza
cliffoluvpizza
3 lat temu
Reply to  stokrotka_

Również jestem za. To świetny pomysł!

paula.n
3 lat temu
Reply to  stokrotka_

Również jestem za tym pomysłem. Swoją drogą widziałam kiedyś takie rozwiązanie na innej stronie i nie przeszkadzało to w oglądaniu filmu na stronie, z której on pochodził. Jeśli chodzi zaś o złodziei to przeraża mnie fakt że nie mają sumienia zabierać czyjejś pracy.
Droga Ekipo nie traćcie wiary! Trzymam kciuki za powodzenie akcji.

molikowaa
molikowaa
3 lat temu
Reply to  stokrotka_

Popieram w 100%!

wiki8734
3 lat temu
Reply to  stokrotka_

Jestem za! Według mnie to świetny pomysł, bo może w jakiś sposób to zniechęci złodziei :(((

Brylant
Brylant
3 lat temu

Witam Fantastyczną Ekipę DQ i Dramomaniaków:)
Jestem przerażona rozmiarem PROBLEMU ZŁODZIEJSTWA Waszej Ciężkiej Pracy!!! Nie sądziłam, że to ma taki zasięg!
Jestem zażenowana, że ludzie, nieważne czy Polacy, czy Inne narodowości, czerpią korzyści z Pracy, którą DQ robi dobrowolnie i bezpłatnie dla Nas nie znających oryginalnych języków.
Ja tez jestem z Ekipą Najlepszych Tłumaczeń, czytaj Drama Queen, od czasu Cesarzowej KI:)
I podobnie jak wcześniej wspomnieli Fanatycy Dram, nie wyobrażam sobie dnia bez naszych klimatów. Od tamtej pory, czyli 2016, TV służy za mebel, a ja nawet zafascynowałam się muzyką koreańską.;)
Wprawdzie oglądam tez na Innej Stronie, ale szczęśliwie, podobnie uczciwej. Jednak nigdy nie znalazłam tam projektu DQ i na odwrót:)
Szczęśliwie, nie wchodziłam nigdy na wspomniane w filmiku złodziejskie strony.
Jestem tak samo za tym, żeby zrobić jeden duży albo kilka mniejszych spamujących działań, aby zawiesili stronę.
Myślę, że My, wytrwali Fani DQ jesteśmy w stanie skrzyknąć się i zablokować ten haniebny proceder.
Uważam, że bezczelnie naruszają prawa autorskie DQ, a to jest karalne!
Ale chyba naprawdę najlepsze wyjście to nasza fanowska walka ze złodziejami.
Mam nadzieję, że WY, Wspaniali Twórcy z DQ, nie poddacie się i będziecie dalej robić, to co tak mądrze przygotowujecie.
Podobnie jak poprzednicy, nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez świata dram…
Jestem całym sercem z Wami oraz zrobię wszystko aby Was wspomóc w walce z Kradzieżami.
Dramomaniacy, my oglądamy bezpłatnie świetne projekty z polskimi napisami, a więc do nas należy wykluczenie kretów podkopujących się pod „nasze” zasoby filmowe.
Zadziałajmy grupowo, a jest szansa, że się ogarną i zrezygnują z kradzieży z DQ.
Jestem za każdą propozycją, mająca na celu pozbycie się tych pasożytów. Nie wyrażam zgody na kradzież niczego, ale prac Naszej Fantastycznej Ekipy DQ Przenigdy!
Jest to bardzo smutne, bo dla wielu z nas możliwość oglądania dzięki DQ, pozwoliła troszkę poznać historię czy mentalność ludzi kultury azjatyckiej. Bardzo jestem zła, że ktoś bezczelnie chce nas pozbawić może jedynej chwili oddechu po ciężkim dniu pracy.
Nie zgadzam się, aby starania o piękny język polski czy dbałość o kontekst, o który bardzo dba Ekipa DQ, szedł na marne.
Ekipo DQ, z ogromnym szacunkiem i wdzięcznością, proszę wierzcie w wiernych Fanów, a Was Dramomaniacy proszę, skrzyknijmy się i zadziałajmy przeciwko złodziejom.
Niezmiennie Wierna Fanka:)

Waldorf
Waldorf
3 lat temu

Witam Wspaniałą Ekipę DQ. Od momentu kiedy poznałem waszą stronę to mój telewizor służy mi jako mebel. Polskie seriale w porównaniu z dramami koreańskimi to porażka. Dzięki waszej ciężkiej pracy i oddaniu oraz poświeceniu poznałem bardziej ten wspaniały koreański kraj ich kulturę i muzykę. Jestem waszym oddanym fanem i gdy was zabraknie to moje życie będzie bardziej smutne. Jedno z nie wielu radości jakie mam w swoim życiu to jest oglądanie dram na waszej stronie. Dla mnie jesteście najlepsi. Oczywiście wkurza mnie złodziejstwo i nigdy nie obejrzał bym waszej dramy na innej stronie. Dzięki Wam Wspaniała Ekipo jestem szczęśliwszy oglądając te wszystkie wspaniałe dramy jakie tłumaczycie dla nas. Proszę Was bardzo nie znikajcie z sieci i naszego życia. Jesteście dla nas fanów DQ bardzo ważni i dziękuję każdym uderzeniem swojego serca za waszą ciężką pracę i poświęcenie jakie ponosicie, abyśmy mogli poznawać ten wspaniały koreański filmowy świat dram. Zawsze będziemy z Wami – wierność zobowiązuje. Dziękuję za wszystko:)

wiki8734
3 lat temu

Jest mi okropnie przykro z tego powodu, to jest świństwo eh:((
Cieszę się, że istnieje taka strona jak dramaqueen, bo uwielbiam na niej oglądać uwu, dziękuję za każde tłumaczenia dram i za waszą cieżką pracę. Niestety wiemy, że są ludzie, których nie obchodzi ile pracy zostało włożonej w dany projekt i bezwstydnie kradną łącznie z logiem ehh
Dziwi mnie to, że ludzie widząc na początku odcinka dramaqueen, nie reagują lub nie zgłaszają, a dziękując zachęcają jeszcze bardziej tych durniów

molikowaa
molikowaa
3 lat temu

Aż się chyba przejdę na tą tfu stronkę i porobię g*wno burzę w komentarzach, bo aż mnie świerzbi!

molikowaa
molikowaa
3 lat temu
Reply to  molikowaa

Tak swoją drogą ciekawa jestem czy usuną komentarze, całkowicie je zignorują czy może się pokuszą o jakiś komentarz.

Kinga1104
Kinga1104
3 lat temu

Hej kochani.

Powiem szczerze, że aż się we mnie zagotowało.
Odkąd trafiłam na Waszą stronę, korzystam głównie z niej. (owszem zdarza mi się zajrzeć na inne – ale są to strony „oryginalne”)
Nie wiem jak ludzie mogą tak bezczelnie przywłaszczać sobie czyjąś pracę. 🙁
A osoby, które kradną Wasze prace (Chomikuj: Beny_788, gagus87, MOMO-KU, patikujek, eowinka, akacz20, KatsumiSatoko, ) powinny się wstydzić. Niestety, tacy ludzie nie mają wstydu. Znając życie pewnie znalazło by się jeszcze kilka, jak nie kilkanaście nicków….

Mam nadzieję, że uda się coś z tym zrobić. Trzymam za to mocno kciuki i sama postaram się zgłaszać takie sytuacje, postaram się być bardziej wyczulona.

wioletta
3 lat temu

Nie miałam pojęcia o istnieniu strony Dramazone.pl nie sądziłam ,że dalej prowadzony jest proceder złodziejstwa Po prostu brak słów na chamstwo i bezczelność ,najpierw napisy z forum ,a teraz już wszystko .Dlaczego my ,którzy kochamy dramy i naprawdę doceniamy ciężką pracę ludzi ,którzy tłumaczą i udostępniają nam dramy możemy być pokrzywdzeni przez tych osobników ,ja nie wyobrażam sobie ,że ta strona mogłaby przestać istnieć .Z wami zaczęłam przygodę z dramą i dalej ją kontynuuję ,dobrze się u was ogląda i Ekipa jest super fajna Pozdrawiam Was Droga Ekipo i Dziękuję za Waszą ciężką i bardzo solidną pracę 😀

gojda
gojda
3 lat temu

Ja mam 2 strony na których oglądam. Obydwie uczciwe:) A wspomnianych wyżej ? Nawet nie wiedziałam że takowe istnieją. Złodziejstwo jest podłą rzeczą. Nie poddawajcie się proszę. Są złodzieje . Ale są i ludzie którzy przy waszych pracach odpoczywają,i nie myślą o problemach dnia codziennego.Jak by nie Wasze tłumaczenia ,deprecha by mnie zjadła. Nie dobrze ze mną było.A tak ataki paniki ,z resztą objawów -dzięki tej stronie ,przeminęło .. Znalazłam coś ,co mnie oderwało od moich podłych myśli. Dziękuję:)

bonia
bonia
3 lat temu

Dziękuję CAŁEJ EKIPIE DRAMA QUEEN za BEZINTERESOWNĄ pracę.Złodzieje byli,.są i będą, dopóki będzie popyt na ich usługi.Myślę,że nikt z,,dramo-maniaków”nie wchodzi na te strony,bo po co.Bardzo podoba mi się pomysł Stokrotki,bo nazywanie rzeczy po imieniu to potężne i wspaniałe narzędzie w walce o PRAWDĘ..

Yuukii123
3 lat temu

Właśnie ostatnio trafiłam na stone dramazone i byłam zaskoczona,bo chyba nic własnego nie mają,tylko wasze. Byłam ciekawa,czy to kradzione,czy może mają waszą zgodę,sama chciałam napisać do was,czy komentarz,czy mają pozwolenie na udostępnianie waszej pracy,teraz już wiem,że jest kradzione… tam nawet nic nowego,najczęściej korzystam z waszej strony,ale wasze szukam jakiś nowych dram na różnych stronach. Ale jak cos jest na drama Queen to ogladam tu,jak coś ciekawego jest na innych stronach to tam,szanuję i dziękuję za waszą pracę,tak samo jak innym uczciwym stronom.

3 lat temu

Ktoś kto nie włożył w to ani grama wysiłku ma za przeproszeniem to głęboko gdzieś. Chcąc nie chcąc umieszczanie kogoś pracy bez jej zgody
gdzieś coś jakiś paragraf na to musi być 😀 wystarczy tylko dobrze poszukać w końcu jakieś prawa autorskie są 😀 Ja trzymam kciuki za DQ 😀 A Ci co kradną karma wraca szybko 🙂
Pozdrawiam całą ekipe DQ 😉

szymki
2 lat temu

Chciałabym zacząć od tego, że dzięki temu postowi przypominałam sobie, że mam konto na chomiku, fakt, były na nim tylko powieści były, bo wczoraj wyczyściłam je do zera absolutnego (że są filmy na platformie wiedziałam, ale ze względu na mały trasfer danych po prostu ich nie ściągałam). Chcę zaznaczyć jak większość już tu zauważyła, że KRADZIEŻ to KRADZIEŻ nie ważne czy jesteś fansubem czy Kowalskim z ulicy. Kradzież to art 278 par 1 kodeksu karnego a kradzież własności intelektualnej to art 115 ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych (pełna wersja tej drugie ustawy http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19940240083/U/D19940083Lj.pdf). Wydaje mi się również, żeby uchronić się przed pijawkami różnego rodzaju, trzeba napisać bezpośredni do administratora strony na której są kradzione filmy lub treści (przed usunięciem zawartości mojego chomika miałam 2 lub 3 informacje, że na moje stronie są takie „książki”, ponieważ generalnie miałam pootwierane foldery to administrator je od razu usuwa zostawiając właśnie tę informację – gorzej jest w przypadku „zahaslowania” folderu). Chciałaby też ostrzec, że wszelkie „nieostrożne” działania oglądaczy DQ na fejsbukowych profilach złodziei treści mogą obrócić się przeciwko nam i sobie strzelimy w kolano (zawsze taki złodziej może podać nas o groźby – art 190 par 1 kk lub stalking art 190 a kk i możemy mieć RODO na głowie). Pozostaje nam droga prawna, można zrobić zrzutkę na konto z dopiskiem „pomoc prawna” i będą pieniążki na taka ewentualność. Może znajdziemy jakąś kancelarię prawną (kancelarię a nie znajomego prawnika) specjalizującą się w prawie własności intelektualnej która wykona czynności dla nas pro bono. Anusiu dla Twojej wiedzy wiem, że jest taka kancelaria w Warszawie (czy zrobi coś dla nas? nie wiem, trzeba by było napisać). Gdybyś chciała namiary na kancelarię znajdź w danych mojego meila (podpowiem, ze zaczyna się tak samo jak mój login), bez urazy dla Wszystkich nie chcę podawać adresu na ogólnym forum. Poza tym ja znam się odrobinę na prawie (z racji pracy), może ktoś jeszcze jest tu z taką wiedzą i nie zostaniesz Sama w tej nierównej walce.
Można też, jak było pisane umieścić w wielu miejscach miedzy napisami, że to projekt DQ ale dobrze zdajemy sobie z tego sprawę, że złodzieja to nie powstrzyma a złodziejskiemu oglądaczowi to po prostu zwisa.
pozdrawiam

szymki
2 lat temu
Reply to  anusia

Wierzę Ci, uwierz mi szczególnie, że sama „zaliczam” się do trudnych dramomaniaków …wiedz, nie robię tego złośliwie tylko z przekory, ale słowo pisane czasami inaczej jest odbierane niż mówione – nieważne – dostałam dwa „chińskie” ostrzeżenia i poprawiam się 🙂 . Następnie, nie trzeba jechać ekstra do Warszawy, można napisać do kancelarii z prośbą o pomoc ew. konsultację. W razie wypadków szczególnych mogę służyć „drobną” poradą prawną, jeśli sama nie pomogę znajdę ludzi którzy odpowiedzą na zadane pytania.
pozdrawiam Anka

szymki
2 lat temu
Reply to  anusia

ok, dziękuję z mojej strony temat uważam za wyczerpany
pozdrawiam 🙂