Oglądaj u źródła!

Niestety, ale ta sprawa to taki temat rzeka. Prosi się o coś, interweniuje, a niektórzy wciąż to ignorują. Może dla części widzów tłumaczenie, korekta, upload to wielkie nic i dlatego kradną naszą pracę bądź wspierają złodziei. To naprawdę przykre i demotywuje ekipę, szczególnie gdy niektóre osoby dziękują złodziejom za dodanie dramy czy filmu. Złodzieje wstawiają cały nasz odcinek z logiem, intro i to niezwykłe, że ludzie widząc to, piszą coś takiego. To pokazuje tylko, że jest im zupełnie obojętne, u kogo oglądają. Taka postawa może doprowadzić do tego, że takie strony jak DramaQueen znikną. A kiedy tak się stanie, nie podziękujecie złodziejskim stronom za dodanie dramy, bo nie będą mieli od kogo ukraść. I nie, nie przesadzam. Jeden odcinek to wiele godzin pracy ekipy, więc kiedy widzimy, jak złodziejskie strony wstawiają u siebie, zarabiają na tym i chwalą się, że będą codziennie dodawać nowości, to wszystkiego się odechciewa. Jeżeli tłumaczom, korektorom, uploaderom odechce się robić to bezinteresownie, DramaQueen przestanie istnieć. Ostatnio taki los spotkał fansuby tłumaczące lakorny czyli dramy tajlandzkie. Ich napisy były rozkradane, publikowane na złodziejskich stronach, a ludzie lecieli tam, oglądali i dziękowali. Fansub prosił, apelował, ale nie pomogło. To doprowadziło do tego, że tłumacze zamykają swoje strony. Taki los może spotkać DramaQueen, jeśli część widzów wciąż będzie kradła, a inna część będzie u nich oglądać, tym samym wspierając ich złodziejstwo. I żeby znów ktoś nie powiedział, że wymyślamy problemy. To nie tylko problem DramaQueen, ale wszystkich polskich fansubów, tylko my jeszcze nie straciliśmy wiary na to, że nagłaśnianie tego coś pomoże. Jednakże z każdym kolejnym przypadkiem nasza wiara maleje, a ekipa jest coraz bardziej zdemotywowana. Jeśli ciągle będziecie przymykać oko na to, gdzie oglądacie, do kogo należą napisy i nie będziecie reagować, gdy zobaczycie, że ktoś coś ukradł, czas DramaQueen będzie policzony.
Tym razem rozpoczynamy akcję oglądaj u źródła, aby uświadomić i uczulić widzów na takie przypadki. Jeśli to nie pomoże, to marny nasz los. Proszę, abyście obejrzeli poniższy filmik i oglądali świadomie. Nie wspierajcie złodziejstwa i nie utrzymujcie im stron. Bo oni sami nic nie robią, a chcą utrzymywać strony czyjąś pracą. Nie dajcie się zwieść i nie przyczyniajcie się do zniknięcia DramaQueen. 

Wybaczcie chaotyczność tego posta, ale jestem naprawdę zdenerwowana tą sytuacją, bo nie tłumaczymy po to, aby ktoś sobie utrzymywał dzięki temu stronę, sam nic nie robiąc i rozpowszechniał nasze napisy po całym internecie. Nie po to się staramy.

67
Dodaj komentarz

Please Login to comment
32 Liczba wątków
35 Liczba odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najczęściej oceniany komentarz
Wątek z największą ilością odpowiedzi
38 Ilość autorów komentarzy
szymkiniferekcliffoluvpizza Ostatnio skomentowali
  Subskrybuj  
Powiadom o
Kati7
Użytkownik
Kati7

Ja nie popieram zlodziejstwa. Tylko tak sie zastanawiam , ktore to sa strony internetowe, gdzie kradna napisy. I tutaj osoby bedace zameldowane im podrzucaja te napisy do dram.

Katherine
Użytkownik
Katherine

Może spróbujmy sporządzić spis takich stron? Tak na początek.

Kati7
Użytkownik
Kati7

Jestem za. Jesli ktos wie, moze chetnie tutaj napisac z Jakis stron sa kradzione napisy.

Użytkownik
IK10

Czy naprawdę my Polacy musimy zawsze wszystko kraść?? Czy naprawdę okazja musi z nas czynić złodziei?? Ja to nie wiem czy ludzie mają chodź trochę wstydu? Czy my już się tacy rodzimy czy to kwestia wychowania? Jak można kraść czyjąś pracę i jeszcze na tym zarabiać? Naprawdę ten świat, a właściwie to ludzie mnie osłabiają-.-
Mam nadzieję, że kiedyś ten proceder się skończy i ludzie zaczną szanować cudzą pracę. Tak naprawdę my użytkownicy DQ wiemy jak ciężka jest Wasza praca i ją bardzo doceniamy:-) Mam nadzieję że tą walkę wygramy 🙂

Użytkownik
wrobli2004

Krasc napisy to kures…..o i sku…….o , a Ty IK10 zmien obywatelstwo.

Ilona
Użytkownik
Ilona

Nie tylko Polacy kradną. Jest mnóstwo zagranicznych stron z dramami, które borykają się z tym samym problemem. Z resztą wypowiedzi się zgadzam i też zastanawiam się dlaczego ludzie tacy są. Mam nadzieję, że DramaQueen nie zniknie, bo dzięki niej odkryłam dramy i często tu przesiaduję. 🙂

dorianka1
Użytkownik
dorianka1

Nigdy nie oglądałam dram na tych stronach i nie będę. Macie rację to jest złodziejstwo i nie można tego popierać. Czy nie istnieje możliwość aby ich ukarać? Całemu zespołowi dzięki za ciężką pracę !!!!

Nayumi
Użytkownik
Nayumi

DQ jest darmową stroną, więc naprawdę nie rozumiem, dlaczego niektórzy będą dalej oglądać na złodziejskich stronach, zamiast wejść na tą z której drama/film pochodzi. Jest to kompletny brak szacunku dla tych, którzy angażują się w tłumaczenia, korekty i inne. Bo cała ekipa robi wszystko nie mając z tego NIC, oprócz wdzięczności ludzi, którzy oglądają na stronach źródłowych.
Doceniam waszą ciężko pracę i szczerze dziękuję za to, że poświęcacie czas abyśmy my- użytkownicy, mogli obejrzeć dramę na, którą czekamy.

jolka
Użytkownik
jolka

Nie oglądam na żadnej innej stronie. Zawsze gdy mam chwilę czasu zaglądam tutaj by zacząć świetną przygodę z bohaterami jakiegoś filmu.
Nie popieram złodziejstwa!
Doceniam Waszą ciężką pracę i dziękuję Wam, że jesteście.

Osiaczek
Użytkownik
Osiaczek

Nie popieram złodziejstwa!!!
Dziękuję, że jesteście i nie wyobrażam sobie innej sytuacji… nie nie nieee
Doceniam Wasz trud i poświęcony czas nad pracą przy naszych kochanych dramach.
Zawsze z Wami wasza dramomaniaczka <3

Użytkownik
aniakasia4

a tak w temacie to King’s Daughter Su Baek Hyang też jest na innej stronie niż nasza, a myślałam że tylko my ją udostępniamy…

sylwia141979
Użytkownik
sylwia141979

Witam ja ogladam od dłuższego czasu tu dramy nie popieram złodziejstwa

Katja
Użytkownik
Katja

To okropnie smutne i frustrujące. Pomimo tego, że już wcześniej tę sprawę nagłaśnialiście to wciąż znajdą się osoby, które w tak bezwstydny sposób kradną Wam efekt godzin spędzonych nad tymi projektami, za które nie dostajecie ani grosza. Można powiedzieć, że to “żądza pieniądza”, ale tu chodzi o zwykłą ludzką przyzwoitość i uczciwość (których i tak niestety brakuje w naszej codzienności).
Nigdy nie korzystałam ze stron, które wymieniliście w poście, ale z ciekawości weszłam sobie na jedną z nich i ilości ukradzionych dram mnie załamała…jak można jawnie przyznawać się do kradzionych projektów? Dla mnie to nie do pojęcia. Znając angielski mam możliwość oglądania dram również z angielskimi napisami, ale co mają powiedzieć osoby, które takiej możliwości nie mają? Jesteście tak na prawdę jedynym rozwiązaniem dla tych, którzy mogą obejrzeć dramę tylko po polsku. Kolejnym punktem jest też jakość Waszych napisów, która jest na bardzo wysokim poziomie. Mam nadzieję, że po tym apelu jeszcze więcej osób zwróci na to uwagę i takie złodziejskie incydenty nie będą się przytrafiać. Nie poddawajcie się i nie dajcie się zniechęcić przez takie żenujące sytuacje. Jesteście najlepszą stroną z dramami dostępną po polsku. Wierni widzowie zawsze będą po Waszej stronie. Bardzo dziękuję za poświęcony czas, ciężką pracę i za to, że po prostu jesteście!

Nayumi
Użytkownik
Nayumi

Swoją drogą, to czy oprócz prywatnych wiadomości do takich osób, jest jeszcze jakiś sposób aby usunąć waszą pracę z ich stron? Chodzi mi o to, żeby musieli usunąć te filmy (widnieje na nich przecież logo DQ), bo inaczej np. będą musieli ponieść jakieś większe konsekwencję.

Użytkownik
anias90

Kurcze szkoda, że nie ma możliwości sprawdzenia kto z zarejestrowanych użytkowników DQ stosuje takie praktyki i udostępnia Waszą pracę. Blokada dostępu do dram byłaby najlepszą karą dla takich osobników:/ Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd. Trzymam kciuki za całą ekipę żeby nie traciła motywacji. Jesteście najlepszą stroną nie tylko pod względem jakości napisów, ale również pod względem wizualnym. Czasem włączam DQ tylko po to żeby sobie popodziwiać stronę tak bardzo mi się podoba. Kopa dla wszystkich złodziei, oby ktoś was potraktował tak jak traktujecie czyjąś ciężką pracę. Karma zawsze wraca. DramoQueen HWAITING!

Katherine
Użytkownik
Katherine

Podpisuję się pod tym wchodzeniem na stronkę pod względem wizualnym – DQ jest bardzo czytelna i zawsze można szybko znaleźć to czego się szuka. Najgorsze jest to, że pewnie złodzieje nawet nie czytają artykułów :/ Przydałby się napis “STOP ZŁODZIEJOM” np. w miejscu ogłoszenia o jesiennych seansach.

Użytkownik
Magdusb

.Anusiu i Wszyscy Wy Kochani, którzy poświęcacię wolny czas aby coś fajnego zrobić i umilić innym życie, bądźcie silni i wytrwali. Wiem, że boli Was bardzo jak ktoś kradnie Wasze filmy. Nie popieram takiego zachowania. Pozdrawiam serdecznie.

Użytkownik
Joanna50

Potępiam złodziejstwo ! Rozumiem, ile pracy musi was kosztować tłumaczenie dram, ale proszę nie demotywujcie się, ponieważ macie wierną oddaną grupę fanów. Dziękuję za wszystkie wasze tłumaczenia i za waszą ciężką pracę. Robicie świetną robotę. Dramaqueen.pl jest pierwszą stroną na którą zerkam o poranku.

Ewa_Ki
Użytkownik
Ewa_Ki

Nie wyobrażam sobie, żeby DramaQueen przestała istnieć, jestem z Wami od czasu tłumaczenia Cesarzowej Ki. Zupełnie nie interesuje mnie kino popularne, nie oglądam TV, nie znam j. angielskiego, więc nie mogłabym oglądać filmów z napisami angielskimi. Bardzo dziękuję Wam za Waszą pracę i ubolewam, że złodzieje kradną Waszą pracę. Myślę, że sytuacja nie zmieni się na lepsze, złodziejstwa, hakerstwa i psychopatów zaśmiecających serwery koniami trojańskimi nie sposób zmienić czy wyłapać. Zdecydowanie zostanę z Wami nawet jeśli zdecydujecie się na pobieranie opłat za korzystanie z Waszej strony. Gorąco Was pozdrawiam.

Użytkownik
Aniak

Zwaliło mnie z nóg i wszystko mi opadło po przeczytaniu kolejnego już posta w temacie kradzenia seriali /napisów. Odkąd znalazłam Drama Quenn i zaczęłam oglądać Cesarzową Ki (była to moja pierwsza drama na Waszej stronie) i przeczytałam pierwszego posta dotyczące tak naprawdę praw autorskich (bo tłumaczenia i cała Wasza praca to wg mnie są prawa autorskie chronione przepisami) zwracam szczególną uwagę na wszelkie napisy potwierdzające z jakiego fansubu pochodzi film/serial, który oglądam w internecie. Sama widziałam Cesarzową Ki na jednej ze stron (naszych polskich) ale była to wersja telewizyjna.
Jestem wrogiem złodziejstwa i różnego rodzaju cwaniactwa ale niestety jest tego coraz więcej. Coraz częściej występuje brak poszanowania czyjejś pracy. I to jest przerażające.
Ekipo Drama Quenn- nie załamujcie się. Może znajdziecie jakiś sposób na tych cwaniaków. Ja nie wyobrażam sobie aby strona przestała istnieć. Odkąd jestem dramamaniaczką telewizji nie oglądam.

Użytkownik
Arynka

Szczerze mówiąc nie znałam tej drugiej strony, a na chomika też nie wchodzę. Tak sobie pomyślałam, że jeśli jest tam możliwość dodawania komentarzy to może trzeba skrzyknąć akcje i pod każdą Waszą ukradzioną dramą napisać “ZŁODZIEJE – ukradzione z DramaQueen”…
Skoro jest nas tyle zalogowanych na DQ, to niech chociaż 1/3 to zrobi, już im zawalimy serwery i na dodatek zepsujemy opinię…

Co o tym myślicie?

Katherine
Użytkownik
Katherine

Ja też jestem za. Można by dodatkowo skrzyknąć się na jakiś konkretny czas żeby złodzieje zrozumieli, że to nie jest wkurzona jedna, czy dwie osoby, a cała społeczność.

Użytkownik
Arynka

Dooobre, dokładnie – zrobić to w jednym czasie.

Osiaczek
Użytkownik
Osiaczek

Ja się dopisuję do akcji jak coś 🙂

Domowisko
Użytkownik
Domowisko

Jestem za!

Katherine
Użytkownik
Katherine

Czy jest możliwość zgłoszenia naruszenia praw autorskich? Albo zgłoszenia tych złodziei? Może gdybyśmy się zebrali udałoby się podjąć jakieś kroki prawne?

alfik
Użytkownik
alfik

Moje wnioski są takie, że złodziejstwa i kombinatorstwa uczymy się w domu jeśli od małego się uczy słowem i przykładem co to jest uczciwość i czym jest kradzież to człowiek tego po prostu nie robi . Bez was było by bardzo smutno, ja też nie znam angielskiego i oglądam tylko u was. Nie poddawajcie się bardzo wam dziękuję za ciężką pracę i pozdrawiam .

natalaaa
Użytkownik
natalaaa

Takie złodziejstwo to poprostu czyste chamstwo. Perfidnie wstawiają odcinki z logo nieswojej strony i nikt na to nie reaguje, to jest dla mnie najgorsze. Nigdy nic tam nie oglądałam i nie zamierzam. Uważam że DQ jest najlepszą polską stroną z dramami i filmami azjatyckimi. Bardzo cenię waszą pracę, nie tylko tłumaczycie, ale też wstawiacie newsy, recenzje, zachęcacie do dyskusji i wymieniania opinii. Nie wyobrażam sobie gdyby nagle wasza strona miała zniknąć.

Użytkownik
DanTee

Jestem z wami :)))) Przez waszą stronę jestem miłośnikiem Dram i Filmów z Korei.Nie poddawać się !!!!!!!!!!!!!!!!!!!