Pomoc

Zanim napiszesz do nas zgłoszenie, sprawdź, czy nie ma tutaj odpowiedzi na twoje pytanie. Jeśli nadal nie będziesz potrafił/a poradzić sobie z jakimś problemem, pomożemy ci, jednak opisz go dokładnie w wiadomości (napisz też, jakie kroki już podejmowałeś wcześniej po przeczytaniu działu “Pomocy”. Mile widziane będą zrzuty ekranu wysłane w załącznikach – Można zrobić je za pomocą systemowego programu “Narzędzie Wycinanie”.

Pytania odnośnie spraw technicznych

Jeżeli nie możesz założyć konta, oznacza to, że coś zostało źle wypełnione.
Formularz rejestracyjny składa się z wymaganych rzeczy tj:
– Nazwa użytkownika (dowolna nazwa)
– Adres e-mail (proponujemy platformę *gmail.com lub inne dostępne z polskiej dystrybucji)
– Hasło (Musi składać się z przynajmniej jednej dużej litery, jednego znaku specjalnego np. wykrzyknik, oraz liczb. Całość nie może być krótsza niż 8 znaków! Przykładowe hasło: Testowehaslo123!). Wpisane hasło należy powtórzyć w polu poniżej.
– Zabezpieczenie Captcha (Zabezpieczenie antybotowe, jeżeli go nie widzisz, to znaczy, że coś na komputerze lub przeglądarce to blokuje, najczęściej wystarczy zaznaczyć “Nie jestem robotem”, lecz zdarza się dodatkowa weryfikacja w postaci wybierania/wskazywania obrazków. Jest to krok wymagany.)
– Akceptacja regulaminu (Zakładając konto, zgadzasz się z regulaminem obowiązującym na DramaQueen, regulamin dostępny jest pod tym linkiem: klik )

Jeżeli wszystko zostało wypełnione poprawnie, dostaniesz wiadomość e-mail na wskazany adres o założeniu konta.

Jeżeli spotkałeś/aś ten problem lub pojawia się informacja “Ta witryna jest nieosiągalna.
Strona internetowa pod adresem https://www.dramaqueen.pl/ może być tymczasowo niedostępna lub została na stałe przeniesiona pod nowy adres internetowy“, proszę spróbować sprawdzić kilka rzeczy:
– zmienić przeglądarkę na inną,
– wyczyścić ciasteczka,
– wyłączyć antywirusa
– zmienić hasło (o ile nie wyskakuje ww. komunikat)

Jeżeli żadna z tych opcji nie pomogła, proszę wysłać zgłoszenie z formularza poniżej, podając takie dane jak:
– adres e-mail zgodny z kontem na DramaQueen,
– nazwę użytkownika używaną na stronie

Na podany adres zostanie wysłana wiadomość ze zmianą hasła. Po udanym zalogowaniu się, proszę niezwłocznie zmienić hasło na własne.

Przejdź do zakładki “Zgłoś”, która znajduje w prawym górnym rogu strony. W formularzu należy opisać problem i wysłać go. Tę opcję można znaleźć także przy każdej dramie pod ich opisem.

Filmy i dramy od 4 odcinka (wyjątkiem są krótkie dramy np. 2-odcinkowe) są zablokowane. Należy się zalogować, aby móc obejrzeć odcinki na naszej stronie.

Proszę zainstalować inną przeglądarkę internetową (Google Chrome, Firefox, itp.)

Pierwsze kroki, jakie należy zrobić, to: odświeżenie parę razy (F5), kilkakrotne klikanie w player, wyczyszczenie ciasteczek (zobacz, jak to zrobić) i zmiana przeglądarki. Ewentualnie problem może leżeć po stronie Twojego komputera (zbyt słaby procesor, karta graficzna itp.) lub łącza internetowego.
Może to być spowodowane po prostu przeciążeniem lub przerwą techniczną na serwerach playerów.

Proszę pamiętać, że problemy z playerami nie są z naszej winy!
Jeśli nadal będą występować problemy, ostateczną opcją jest pobieranie napisów z naszego forum:
https://www.dramaqueen.pl/forum (w przypadku dram, które tłumaczyły inne grupy, link do ich forum jest podany w “info dramy”)

Player VK (widoczne logo w playerze “vk”)

Musisz posiadać konto na stronie http://vk.com To nic nie kosztuje, dlatego wystarczy się zarejestrować, a później zalogować 🙂 Podawanie numeru telefonu jest bezpieczne (zero reklam itp.). Może to też być spowodowane przeciążeniem na ich serwerach (zbyt duża ilość oglądających).

Jak powiększyć okienko playera?
Prawdopodobnie chodzi o player VK. Kliknij na logo vk w playerze, a przeniesie cię na stronę główną VK. W ten sposób wtedy powiększysz okno playera. Jednak musisz być zalogowany/zarejestrowany, by móc oglądać na tej stronie.

Player Openload (można rozpoznać player po kilku klatkach z dramy/filmu)

1. Spróbuj odtworzyć na innej przeglądarce z wtyczką Adblock. Player obsługujący video, ma dużo reklam, które uniemożliwiają włączenie filmu.
2. Na stronie DramaQueen wyłącz Adblocka. Jeśli to nadal nie pomaga, wyłącz jeszcze Adblocka na http://openload.co
Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie pomogło, a jest tylko kółko ładowania i nie chce się ruszyć, to możliwe, że trzeba spróbować szczęścia za jakiś czas (nawet i następnego dnia dopiero). Niestety, czasem tak się dzieje na tym playerze.

Player Tune

Wejdź na stronę https://tune.pk i  wyłącz Adblocka

Player Streamango

Wejdź na stronę https://streamango.com i  wyłącz Adblocka

Reklamy nie pochodzą z naszej strony, a z playerów, które nie są naszą własnością, my tylko wrzucamy tam wasze ulubione dramy. Jak się pozbyć tych natrętnych reklam? Należy zainstalować w przeglądarce “Ublock Origin” lub “Adblock”. Tę wtyczkę można znaleźć w rozszerzenia/wtyczki/dodatki.

Jeżeli oglądasz na komórce/tablecie z Androidem, polecamy przeglądarkę Firexox, bowiem tylko w niej działają poprawnie dodatki. Zainstaluj “Ublock mobile”, aby oglądać nasze odcinki bez reklam.

tlumaczenie – Plakietka mówi sama za siebie. Jednak nie oznacza, że odcinek zostanie przetłumaczony natychmiast, proszę o tym pamiętać. A dlaczego? Odpowiedź znajdziecie w pytaniu: “Kiedy pojawi się kolejny odcinek dramy XYZ?”.

korekta – Korekta odcinka, aby dobrze wam się czytało napisy 🙂

czasowka – Poprawianie czasówki to chyba najbardziej czasochłonne zajęcie z wszystkich etapów, aby wydać odcinek na stronę. Niestety, często się zdarza, że video odcinka nie leci zgodnie z napisami. Oznacza to, że trzeba dodatkowo uzbroić się w cierpliwość, aby tłumacz mógł przystąpić do tłumaczenia.

upload – Czyli w trakcie sklejania video z przetłumaczonymi napisami.

reupload – Czyli ponowne dodanie odcinka. Czasami niekiedy trzeba od nowa sklejać video z napisami.

Jeśli nie znalazłeś poszukiwanego tytułu na DramaQueen, pomocnym narzędziem jest wujcio Google 🙂
Wystarczy wpisać w wyszukiwarce “drama online XYZ po polsku / pl / english / eng.” itp. Nie znalazło nic? Oznacza to, że drama jeszcze nie została przetłumaczona…

Wystarczy wejść na stronę: http://asianwiki.com/People i kliknąć na odpowiednią literę nazwiska aktora. Od razu znajdziesz wymienione tytuły pod biografią. Jeśli nie wiesz, w jakich dramach grał aktor xyz, wpisz dramę w wyszukiwarce, którą ostatnio oglądałeś/aś.

Aby założyć konto na czacie, należy nacisnąć po lewej stronie obok głośnika na napis ” Set your name”. Pojawi się okienko z podaniem nicku i hasła. Tam jest jeden i drugi punkt. Należy przejść do drugiego punktu. Nacisnąć lewym przyciskiem myszki nazwę ” Sign up”. Pojawi się znowu okienko. Przy “user name” podajesz nick, potem jedno hasło. Powtarzasz jeszcze raz hasło, jakie podane jest wyżej. A na końcu wpisujesz swój adres e-mailowy. Naciskasz “Sign up”. Następnie czekasz na potwierdzenie e-maila od Chatango (czasami bywa w spamie), aby uaktywnić swoje konto.
Po rejestracji możesz pisać także wiadomości prywatne do osób także zarejestrowanych na Chatango.

Spoiler to niepożądana informacja na temat fabuły dramy. Wyjawienie jej może zepsuć widzom przyjemność z dalszego oglądania. Głównie tu chodzi o kluczowe elementy fabuły takie jak: śmierć bohatera, nieoczekiwane zwroty akcji lub zakończenie.

Jak zakryć takie informacje w komentarzu?

Wystarczy przepisać ten kod, a pomiędzy tymi nawiasami wpisać tekst.

Ponieważ grupa fansuberska, ADPsubs, zażyczyła sobie wyłączenia komentarzy na naszej stronie.

Stacje ogólnokrajowe jak SBS, MBC, KBS dzielą godzinny odcinek na pół, aby móc puścić reklamy. Jako że są to stacje ogólnokrajowe jak u nas TVP, nie mogą przerwać emisji i nadać reklam. Dlatego nadają dwa odcinki trwające pół godziny, przedzielone blokiem reklamowym. Na DramaQueen nikt nie będzie oglądał reklam, dlatego wrzucamy odcinki w oryginalnej godzinnej wersji. W związku z tym u nas drama będzie mieć 16 odcinków, a na innych stronach 32. Jednakże treść jest taka sama.

Niestety, ale nad rozwiązaniem tego problemu jeszcze pracujemy. W międzyczasie mamy tymczasowe rozwiązania, aby każdy mógł dodać dramę/film do listy “zakończone”. Na tę chwilę jedyną opcją jest włączenie wersji mobilnej lub dodanie na telefonie. Tam pojawi się osobna ramka i będzie można dodać bez problemu.

Pytania związane z tłumaczeniem

To jest, szczerze mówiąc, bardzo zróżnicowany temat. To wszystko zależy od innych.
Tłumaczenie jest najdłuższym etapem wydawania odcinków. Jednemu może to zająć kilka godzin, drugiemu jeden dzień, a trzeciemu nawet dwa dni lub więcej! To samo dotyczy korekt.
Jeśli chodzi o upload, to wszystko zależy od komputera i prędkości internetu. Jeśli osoba ma słaby komputer bądź kiepski internet, a nawet zarazem oba, to trwa to kilka godzin albo więcej. Jednak czasem, jak to technologia, program nagle może się zepsuć i trzeba to naprawić, a co za tym idzie, zabiera to kolejne godziny.
Tłumacze mają też na koncie jeszcze inne dramy/filmy, inni zajmują się rekrutacją i nauką nowych osób.
Oprócz tych rzeczy potrzebny jest też czas! Każdy w ekipie ma szkołę, pracę, dom i inne zajęcia, jak wszyscy inni. Bez tego nie ma mowy o dodaniu nowego odcinka naszej ulubionej dramy…

Chyba najczęściej zadawane pytanie na naszej stronie. To tak, jakby zapytać o pogodę w Chinach za miesiąc. Wszystko zależy od tłumacza i korektora. Zwróćcie uwagę na to, że każdy ma swoje prywatne życie. Dlatego proszę o dużo cierpliwości i wyrozumiałości 🙂 Każdy z nas chciałby dodawać codziennie nowe odcinki, ale niestety nie jest to takie proste.

Proszę napisać tytuł, który proponujecie w dziale “Propozycje“. Proszę zwrócić uwagę na to, czy pytanie o daną serię już nie padło parę postów wyżej.

tlumaczenie – Plakietka mówi sama za siebie. Jednak nie oznacza, że odcinek zostanie przetłumaczony natychmiast, proszę o tym pamiętać. A dlaczego? Odpowiedź znajdziecie w pytaniu: “Kiedy pojawi się kolejny odcinek dramy XYZ?”.

korekta – Korekta odcinka, aby dobrze wam się czytało napisy 🙂

czasowka – Poprawianie czasówki to chyba najbardziej czasochłonne zajęcie z wszystkich etapów, aby wydać odcinek na stronę. Niestety, często się zdarza, że video odcinka nie leci zgodnie z napisami. Oznacza to, że trzeba dodatkowo uzbroić się w cierpliwość, aby tłumacz mógł przystąpić do tłumaczenia.

upload – Czyli w trakcie sklejania video z przetłumaczonymi napisami.

reupload – Czyli ponowne dodanie odcinka. Czasami niekiedy trzeba od nowa sklejać video z napisami.

Kiedy jesteśmy pewni, że dany tytuł będzie tłumaczony, umieszczamy go na dole strony w “Niebawem na DramaQueen”. To jest jedyne miejsce, w którym możecie się dowiedzieć, co będzie tłumaczone. Pozostałe plany są niepewne i ma do nich wgląd jedynie ekipa. Dlatego też pytanie: “Czy tytuł XYZ będzie na DramaQueen?” nie ma sensu, gdyż nikt wam na to nie odpowie. Niestety, ale zdarzały się przypadki, że ktoś źle interpretował nasze wypowiedzi w tej sprawie i potem miał do nas pretensje, że nie tłumaczymy. To nie było miłe, dlatego też plany do wglądu widzów są tylko w “Niebawem na DramaQueen”.

Pytania dotyczące opcji użytkownika

DramaQueen udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodawania dram i filmów do list: Ulubione, porzucone, w trakcie, zakończone, planowane. Można też utworzyć własne listy. Aby móc sprawdzić listę dram i filmów, należy wejść na stronę główną DramaQueen i zjechać na sam dół. Po lewej stronie będziecie mieć “panel logowania”. Klikacie “view profile” i zostaniecie przeniesieni na wasz profil. Obrazek dla ułatwienia:

Wówczas pod waszym nickiem zauważycie napis “lista dram”, wystarczy na niego kliknąć i możecie przejrzeć swoje listy.

Każdy użytkownik może w prosty sposób spersonalizować swój profil, a zrobienie tego jest bardzo proste.
Wchodzimy na stronę główną DramaQueen, zjeżdżamy na dół sam dół strony. Po lewej stronie mamy “panel logowania”, klikamy w “view profile”. Poniżej obrazek dla ułatwienia.

Gdy zostaniemy przekierowani, pod naszym nickiem widnieje “edit profile” – klikamy. Kiedy rozwinie nam się pole edycji, możemy zmienić poszczególne rzeczy.
“Profile picture” – avatar, który będzie wyświetlany przy komentarzach, “Cover image” – okładka naszego profilu, “About / Bio” – tutaj możemy napisać coś o sobie, wkleić ulubiony cytat itd. Niżej można podać też linki do swojego Facebooka czy Twittera.

Oprócz dodawania tytułów do standardowych list, każdy użytkownik może utworzyć własne listy. Wystarczy przejść w jakąkolwiek dramę bądź film i znaleźć sekcję “informacje”. Znajduje się ona zawsze na dużym obrazku z dramy bądź filmu, wyżej komentarzy. Po informacjach o ilości odcinków, gatunkach itd., znajduje się taka ramka, którą możemy rozwinąć i wówczas ukażą nam się podstawowe listy. Dla ułatwienia przedstawiamy obrazek.

Aby dodać do nich swoją listę, klikamy “nowa lista”. Gdy rozwiną nam się opcje, wpisujemy tytuł naszej listy, a potem klikamy “dodaj nową listę”. Następnie wystarczy rozwinąć tę ramkę, co poprzednio i na końcu powinna pojawić się nasza lista.

Sprawa jest bardzo prosta. Przechodzimy do sekcji komentarzy danej dramy/filmu. Pod okienkiem, w którym możemy wpisać nasz komentarz, mamy opcję “subskrybuj”. Wystarczy w nią kliknąć, a pojawi się rozwijana lista “powiadom o”. Tam wybieramy, czy chcemy być powiadamiani o “nowych dalszych komentarzach” czy o “nowych odpowiedziach na moje komentarze”. Dla ułatwienia dodajemy obrazek.

Gdy wybierzemy którąś z opcji, klikamy na strzałkę w szarym prostokącie i gotowe. Powiadomienia będą przychodzić na e-mail, na którym założone zostało konto na DramaQueen.

Pytania dotyczące opcji strony

Wszystkim dramom i filmom przypisywane są gatunki. Ich listę znajdziecie na stronie głównej przed “niebawem na DramaQueen”. Dla ułatwienia podajemy obrazek.

Po kliknięciu wyświetli nam się lista gatunków. Po kliknięciu w wybrany gatunek, wyświetli się obrazkowa lista wszystkich filmów i dram z danego gatunku.

DramaQueen prowadzi alfabetyczne spisy dram i filmów z podziałem na kraje. Są one uzupełniane na bieżąco, więc znajdziecie w nich wszystko, co przetłumaczyliśmy. Przekierowanie do nich znajduje się na stronie głównej w menu. Dla ułatwienia przedstawiamy obrazek.

Najeżdżamy kursorem na napis “drama” bądź “film”, a wtedy rozwijają się kolejne opcje – podział na kraje. Wystarczy kliknąć na kraj, który nas interesuje.

Newsy i artykuły zyskały sobie osobny dział, aby każdy, kto lubi je czytać, miał je w jednym miejscu. Aby przejść do newsów, wystarczy kliknąć na zakładkę “newsy” w menu na stronie głównej DramaQueen. Poniżej podaję ułatwiający znalezienie tej opcji obrazek.

Tak. DramaQueen prowadzi stronę na Facebooku, Twitterze i Instagramie. Często informujemy tam o nowych dramach/filmach, reklamujemy różne akcje, więc warto zacząć nas obserwować. Przekierowania do profili DramaQueen na mediach społecznościowych można znaleźć na stronie głównej. Poniższy obrazek dokładnie to pokaże.

Nie znalazłeś odpowiedzi? Napisz zgłoszenie.

0 + 1 = ?

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.