Pomoc

Zanim napiszesz do nas zgłoszenie, sprawdź czy nie ma tutaj odpowiedzi na Twoje pytanie lub problem.

Odcinek zatrzymuje się na 7 minucie, co mam zrobić?         

Proszę zainstalować inną przeglądarkę internetową (Google Chrome, Firefox, itp.)

Reklamy? Ale jak to?         

Reklamy nie pochodzą z naszej strony, a z playerów, które nie są naszą własnością, my tylko wrzucamy tam wasze ulubione dramy. Jak się pozbyć tych natrętnych reklam? Należy zainstalować w przeglądarce “Adblock” lub “Ublock”. Tę wtyczkę można znaleźć w rozszerzenia/wtyczki/dodatki.

Problem z zalogowaniem         

Jeżeli spotkałeś/aś ten problem lub pojawia sie informacja “Ta witryna jest nieosiągalna
Strona internetowa pod adresem https://www.dramaqueen.pl/ może być tymczasowo niedostępna lub została na stałe przeniesiona pod nowy adres internetowy.” proszę spróbować sprawdzić kilka rzeczy:
– zmienić przeglądarkę na inną,
– wyczyścić ciasteczka,
– wyłączyć antywirus
– zmienić hasło (o ile nie wyskakuje ww. komunikat)

Jeżeli żadna z tych opcji nie pomogła, proszę wysłać zgłoszenie z formularza poniżej podając takie dane jak:
– adres e-mail zgodny z kontem na DramaQueen
– nazwę użytkownika używaną na stronie

Na podany adres zostanie wysłana wiadomość z zmianą hasła. Po udanym zalogowaniu się proszę niezwłocznie zmienić hasło na własne.

Rejestracja na DramaQueen         

Jeżeli nie możesz założyć konta oznacza to że coś zostało źle wypełnione.
Formularz rejestracyjny składa się z wymaganych rzeczy tj:
– Nazwa użytkownika (dowolna nazwa)
– Adres email (proponujemy platformę *gmail.com lub inne dostępne z polskiej dystrybucji)
– Hasło (Hasło musi składać się z przynajmniej jednej dużej litery, jednego znaku specjalnego np. wykrzyknik, oraz liczb. Całość nie może być krótsza niż 8 znaków! Przykładowe hasło: Testowehaslo123! ) hasło należy powtórzyć w polu poniżej.
– Zabezpieczenie Captcha (Zabezpieczenie antybotowe, jeżeli go nie widzisz to znaczy że coś na komputerze lub przeglądarce to blokuje, najczęściej wystarczy zaznaczyć “Nie jestem robotem”, lecz zdarza się dodatkowa weryfikacja w postaci wybierania/ wskazywania obrazków. Jest to krok wymagany .)
– Akceptacja regulaminu (Zakładając konto zgadzasz się z regulaminem obowiązującym na DramaQueen, regulamin dostępny jest pod tym linkiem – klik )

Jeżeli wszystko zostało wypełnione poprawnie, dostaniesz wiadomość e-mail na wskazany adres o założeniu konta.

Jak oglądać w playerze Eroshare?         

Ten player odtwarza wideo gorszej jakości niż inne playery. I tak jak każdy player, ma swoje ograniczenia. Musimy dzielić film na kilka części, ponieważ takie są wymagania tego serwera, więc to nie jest z naszej winy. Aby móc obejrzeć dalszy ciąg, trzeba kliknąć “NEXT”, czyli “następna” część filmu, natomiast “PREVIOUS” oznacza “poprzednią”.

Co zrobić, jeśli odcinek się nie odtwarza? (vk, openload, tune)         

Pierwsze kroki, jakie należy zrobić, to: odświeżenie parę razy (F5), kilkakrotne klikanie w player, wyczyszczenie ciasteczek (zobacz, jak to zrobić) i zmiana przeglądarki. Ewentualnie problem może leżeć po stronie Twojego komputera (zbyt słaby procesor, karta graficzna itp.) lub łącza internetowego.
Może to być spowodowane po prostu przeciążeniem lub przerwą techniczną na serwerach playerów.

Proszę pamiętać, że problemy z playerami nie są z naszej winy!
Jeśli nadal będą występować problemy, ostateczną opcją jest pobieranie napisów z naszego forum:
https://www.dramaqueen.pl/forum (w przypadku dram, które tłumaczyły inne grupy, link do ich forum jest podany w “info dramy”)

Player VK (widoczne logo w playerze “vk”)

Musisz posiadać konto na stronie http://vk.com To nic nie kosztuje, dlatego wystarczy się zarejestrować, a później zalogować 🙂 Podawanie numeru telefonu jest bezpieczne (zero reklam itp.). Może to też być spowodowane przeciążeniem na ich serwerach (zbyt duża ilość oglądających).

Player Openload (można rozpoznać player po kilku klatkach z dramy/filmu)

1. Spróbuj odtworzyć na innej przeglądarce z wtyczką Adblock. Player obsługujący video, ma dużo reklam, które uniemożliwiają włączenie filmu.
2. Na stronie DramaQueen wyłącz Adblocka. Jeśli to nadal nie pomaga, wyłącz jeszcze Adblocka na http://openload.co
Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie pomogło, a jest tylko kółko ładowania i nie chce się ruszyć, to możliwe, że trzeba spróbować szczęścia za jakiś czas (nawet i następnego dnia dopiero). Niestety, czasem tak się dzieje na tym playerze.

Player Tune

Wystarczy tylko wyłączyć Adblocka.

Ile trwa tłumaczenie, korekta i upload?         

To jest, szczerze mówiąc, bardzo zróżnicowany temat. To wszystko zależy od innych.
Tłumaczenie jest najdłuższym etapem wydawania odcinków. Jednemu może to zająć kilka godzin, drugiemu jeden dzień, a trzeciemu nawet dwa dni lub więcej! To samo dotyczy korekt.
Jeśli chodzi o upload, to wszystko zależy od komputera i prędkości internetu. Jeśli osoba ma słaby komputer bądź kiepski internet, a nawet zarazem oba, to trwa to kilka godzin albo więcej. Jednak czasem, jak to technologia, program nagle może się zepsuć i trzeba to naprawić, a co za tym idzie, zabiera to kolejne godziny.
Tłumacze mają też na koncie jeszcze inne dramy/filmy, inni zajmują się rekrutacją i nauką nowych osób.
Oprócz tych rzeczy potrzebny jest też czas! Każdy w ekipie ma szkołę, pracę, dom i inne zajęcia, jak wszyscy inni. Bez tego nie ma mowy o dodaniu nowego odcinka naszej ulubionej dramy…

Jak powiększyć okienko playera?         

Prawdopodobnie chodzi o player VK. Kliknij na logo vk w playerze, a przeniesie cię na stronę główną VK. W ten sposób wtedy powiększysz okno playera. Jednak musisz być zalogowany/zarejestrowany, by móc oglądać na tej stronie.

Czemu nie mam do rozwinięcia dalszych odcinków dramy XYZ?         

Jeśli tak się dzieje, to znaczy, że nie ma ich jeszcze dodanych na naszej stronie albo nie jesteś zalogowany.

Czemu nie widzę odcinków?         

Filmy i dramy od 4. odcinka (wyjątkiem są krótkie dramy np. 2-odcinkowe) są zablokowane. Należy się zalogować, aby móc obejrzeć odcinki na naszej stronie.

Co oznaczają te plakietki obok spisu odcinków?         

tlumaczenie – Plakietka mówi sama za siebie. Jednak nie oznacza, że odcinek zostanie przetłumaczony natychmiast, proszę o tym pamiętać. A dlaczego? Odpowiedź znajdziecie w pytaniu: “Kiedy pojawi się kolejny odcinek dramy XYZ?”.

korekta – Korekta odcinka, aby dobrze wam się czytało napisy 🙂

czasowka – Poprawianie czasówki to chyba najbardziej czasochłonne zajęcie z wszystkich etapów, aby wydać odcinek na stronę. Niestety, często się zdarza, że video odcinka nie leci zgodnie z napisami. Oznacza to, że trzeba dodatkowo uzbroić się w cierpliwość, aby tłumacz mógł przystąpić do tłumaczenia.

upload – Czyli w trakcie sklejania video z przetłumaczonymi napisami.

reupload – Czyli ponowne dodanie odcinka. Czasami niekiedy trzeba od nowa sklejać video z napisami.

Gdzie mogę obejrzeć serię XYZ?         

Jeśli nie znalazłeś poszukiwanego tytułu na DramaQueen, sprawdź na forum https://dramaqueen.pl/forum, znajdziesz tam spisy przetłumaczonych dram/filmów, ewentualnie możesz przejrzeć dokładnie wszystkie działy. Jeśli bez rezultatu, pomocnym narzędziem jest wujcio Google 🙂
Wystarczy wpisać w wyszukiwarce “drama online XYZ po polsku / pl / english / eng.” itp. Nie znalazło nic? Oznacza to, że drama jeszcze nie została przetłumaczona…

Czy przetłumaczycie serię XYZ?         

Proszę zapytać na naszym forum, gdyż tam najczęściej zaglądają nasi tłumacze. Proszę zwrócić uwagę na to, czy pytanie o daną serię już nie padło parę postów wyżej.

Kiedy pojawi się kolejny odcinek dramy XYZ?         

Chyba najczęściej zadawane pytanie na naszej stronie. To tak, jakby zapytać o pogodę w Chinach za miesiąc. Wszystko zależy od tłumacza i korektora. Zwróćcie uwagę na to, że każdy ma swoje prywatne życie. Dlatego proszę o dużo cierpliwości i wyrozumiałości 🙂 Każdy z nas chciałby dodawać codziennie nowe odcinki, ale niestety nie jest to takie proste.

Gdzie zgłosić niedziałające odcinki/filmy lub problemy ze stroną?         

W menu przejdź do zakładki “Strona Główna” –> “Zgłoś”. W formularzu należy opisać problem i wysłać. Tę opcję można znaleźć także przy każdej dramie pod ich opisem.

Gdzie mogę znaleźć informacje o dramach, w jakich grał aktor xyz?         

Wystarczy wejść na stronę: http://asianwiki.com/People i kliknąć na odpowiednią literę nazwiska aktora. Od razu znajdziesz wymienione tytuły pod biografią. Jeśli nie wiesz, w jakich dramach grał aktor xyz, wpisz dramę w wyszukiwarce, którą ostatnio oglądałeś/aś.

Jak zarejestrować się na Chatango, czacie DramaQueen?         

Aby założyć konto na czacie, należy nacisnąć po lewej stronie obok głośnika na napis ” Set your name”. Pojawi się okienko z podaniem nicku i hasła. Tam jest jeden i drugi punkt. Należy przejść do drugiego punktu. Nacisnąć lewym przyciskiem myszki nazwę ” Sign up”. Pojawi się znowu okienko. Przy “user name” podajesz nick, potem jedno hasło. Powtarzasz jeszcze raz hasło, jakie podane jest wyżej. A na końcu wpisujesz swój adres e-mailowy. Naciskasz “Sign up”. Następnie czekasz na potwierdzenie e-maila od Chatango (czasami bywa w spamie), aby uaktywnić swoje konto.
Po rejestracji możesz pisać także wiadomości prywatne do osób także zarejestrowanych na Chatango.

Co to jest spoiler i jak go zakryć?         

Spoiler to niepożądana informacja na temat fabuły dramy. Wyjawienie jej może zepsuć widzom przyjemność z dalszego oglądania. Głównie tu chodzi o kluczowe elementy fabuły takie jak: śmierć bohatera, nieoczekiwane zwroty akcji lub zakończenie.

Jak zakryć takie informacje w komentarzu?

Wystarczy przepisać ten kod, a pomiędzy tymi nawiasami wpisać tekst.

Napisz zgłoszenie

6 + 1 = ?