Problem z koparkami kryptowalut – rozwiązanie.

W związku z wielką popularnością kryptowalut pewne firmy w postaci reklam potrafią wplątać działające w tle kod, tworząc z danego urządzenia koparkę kryptowaluty. Dlatego przez zaistniały problem bardzo prosimy o zainstalowanie rozszerzenia do przeglądarki o nazwie “No coin”, które blokuje koparki w reklamach.
Do Google Chrome: KLIK!
Rozszerzenie pod tą nazwą jest dostępne również dla Opery i Mozilli.
Dzięki rozszerzeniu taka możliwość zostaje blokowana i nie pozwala kodu ingerować w zasoby sprzętowe. Innymi słowy, taka koparka potrafi w pełni wykorzystać moc zużycia sprzętu, co sprawia, że korzystanie z niego sprawia spore trudności, w tym oglądanie dram na niektórych playerach.

16 Komentarze
 1. Kleopatra says:

  Dzięki za informację. Mam pytanie odnośnie tego: Czy rozszerzenie będzie działać od razu, czy mam coś w nim ustawiać? Bo z tego to ja “zielona” jestem 😉

 2. bea
  bea says:

  Dziękuję za informację- nie wiedziałam do niedawna, że są tacy cwaniacy wykorzystujący nasz sprzęt – co to ludzie nie wymyślą!!! Pozdrawiam Wszystkich pracujących przy umożliwieniu oglądania dram po polsku- wielki szacunek 😀 😀 😀 !!!

 3. aekonto
  aekonto says:

  Chou,jak klikam w ikonke to jest white kist for 1 minute lub 30 minutes lub dowolne to na co ustawic?,a w rozszerzeniach czy zaptaszkowac okienko zezwalaj na dostep do adresow URL plikow?

 4. mmacuga
  mmacuga says:

  Witam,
  Czy przez te koparki może dojść do ściągnięcia moich danych osobowych lub innego rodzaju rzeczy?
  Pozdrawiam

 5. Chou says:

  @aekonto, dam znać, jak się dowiem od kodera 😉
  @mmacuga, nie, tylko ingeruje w działanie sprzętu 😉

 6. Weroncziii says:

  Właśnie doświadczyłam tego na własnej skórze. To jakaś plaga. Po paru minutach oglądania dramy mój laptop zaczął się bardzo głośno chłodzić. Wygląda na to, że bez tego rozszerzenia nie ma szans na normalne i bezpieczne oglądanie..

 7. juslind
  juslind says:

  Dziękuję za informację. Pierwszy raz o tym słyszę ale przynajmniej wiem dlaczego czasami mój komuter dziwnie się zachowuje😕 Od razu zainstalowałam to rozszerzenie. Ech takie zabiegi powinny być nie legalne.

 8. arynka says:

  @Chou, a czy ten problem dotyczy też iPadów? Czy blokada będzie działać również dla przeglądarek Safari, Puffin czy Dolphin?Kod

  Koder jest ostatnio zajęty, więc jak tylko uzyskam odpowiedź, to dam znać 🙂

 9. Aniak
  Aniak says:

  Bardzo dziękuję za info. Kilka dni temu zauważyłam, że w trakcie oglądania dramy mój laptop zaczął w pewnym momencie głośno pracować. Rozszerzenie zainstalowałam 🙂

 10. Chou says:

  Przepraszam, że tak późno, ale wystarczy tylko zaznaczyć “White list pernamently” i lepiej często sprawdzić, czy opcja jest włączona i tyle. 🙂 Jak to zrobić, pokazane jest tu: KLIK

Dodaj komentarz