Problem z koparkami kryptowalut – rozwiązanie.

W związku z wielką popularnością kryptowalut pewne firmy w postaci reklam potrafią wplątać działające w tle kod, tworząc z danego urządzenia koparkę kryptowaluty. Dlatego przez zaistniały problem bardzo prosimy o zainstalowanie rozszerzenia do przeglądarki o nazwie “No coin”, które blokuje koparki w reklamach.
Do Google Chrome: KLIK!
Rozszerzenie pod tą nazwą jest dostępne również dla Opery i Mozilli.
Dzięki rozszerzeniu taka możliwość zostaje blokowana i nie pozwala kodu ingerować w zasoby sprzętowe. Innymi słowy, taka koparka potrafi w pełni wykorzystać moc zużycia sprzętu, co sprawia, że korzystanie z niego sprawia spore trudności, w tym oglądanie dram na niektórych playerach.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
aekonto
aekonto
3 lat temu

nie znam sie na tym, ale mloda dusza mi to zrobi, dziekuje

Kleopatra
Kleopatra
3 lat temu

Dzięki za informację. Mam pytanie odnośnie tego: Czy rozszerzenie będzie działać od razu, czy mam coś w nim ustawiać? Bo z tego to ja “zielona” jestem 😉

bea
bea
3 lat temu

Dziękuję za informację- nie wiedziałam do niedawna, że są tacy cwaniacy wykorzystujący nasz sprzęt – co to ludzie nie wymyślą!!! Pozdrawiam Wszystkich pracujących przy umożliwieniu oglądania dram po polsku- wielki szacunek 😀 😀 😀 !!!

aekonto
aekonto
3 lat temu

Chou,jak klikam w ikonke to jest white kist for 1 minute lub 30 minutes lub dowolne to na co ustawic?,a w rozszerzeniach czy zaptaszkowac okienko zezwalaj na dostep do adresow URL plikow?

mmacuga
mmacuga
3 lat temu

Witam,
Czy przez te koparki może dojść do ściągnięcia moich danych osobowych lub innego rodzaju rzeczy?
Pozdrawiam

mmacuga
mmacuga
3 lat temu

Bardzo dziękuję za odpowiedź 😁

3 lat temu

Właśnie doświadczyłam tego na własnej skórze. To jakaś plaga. Po paru minutach oglądania dramy mój laptop zaczął się bardzo głośno chłodzić. Wygląda na to, że bez tego rozszerzenia nie ma szans na normalne i bezpieczne oglądanie..

juslind
juslind
3 lat temu

Dziękuję za informację. Pierwszy raz o tym słyszę ale przynajmniej wiem dlaczego czasami mój komuter dziwnie się zachowuje😕 Od razu zainstalowałam to rozszerzenie. Ech takie zabiegi powinny być nie legalne.

arynka
arynka
3 lat temu

@Chou, a czy ten problem dotyczy też iPadów? Czy blokada będzie działać również dla przeglądarek Safari, Puffin czy Dolphin?Kod

Koder jest ostatnio zajęty, więc jak tylko uzyskam odpowiedź, to dam znać 🙂

Aniak
Aniak
3 lat temu

Bardzo dziękuję za info. Kilka dni temu zauważyłam, że w trakcie oglądania dramy mój laptop zaczął w pewnym momencie głośno pracować. Rozszerzenie zainstalowałam 🙂

Wikaaa169
3 lat temu

Czy to jest za darmo ?

Tak 😉

arin
arin
3 lat temu

dzięki 🙂 nawet nie wiedziałam że jest coś takiego

aekonto
aekonto
3 lat temu

Chou, dziekuje

aekonto
aekonto
1 rok temu
Reply to  aekonto

Wydaje mi sie,ze rozszerzenie No coin juz niestety nie dziala.