Zaproponuj tytuł do tłumaczenia

To dział, w którym każdy użytkownik DramaQueen może zaproponować dramę/film do przetłumaczenia. Nie możemy obiecać, że zrealizujemy wszystkie propozycje, ale na pewno je przejrzymy i wybierzemy coś, gdy wpadnie nam w oko. Proszę nie podawać polskich tytułów, tylko angielskie, ewentualnie koreańskie. Proszę także przejrzeć tytuły, które są już na stronie, zanim zaproponujecie coś.

Dramy i filmy, które nie mają tłumaczenia bądź czasówki i nie mogą zostać przetłumaczone: (Proszę ich nie proponować, bo to na nic.)

 • “Dragon Day, You’re Dead”
  Nie będzie tłumaczona, ponieważ  ma 2 sezony, z czego drugi sezon nie ma w ogóle czasówki. Napisy są tylko w hardzie, a zrobienie czasówki zajmuje sporo czasu, którego tłumacze nie mają. Dlatego proponowanie tej dramy nie ma raczej sensu.
 • “Tra Barb See Chompoo”
  Owszem, ta drama ma angielskie napisy, ale nie ma czasówki. Co to czasówka? To po prostu nadanie linijkom z tekstem odpowiedniego czasu tak, aby napisy pojawiały się wtedy, gdy dany aktor coś mówi. W przypadku tej dramy nie ma tego, bo angielski tłumacz wrzuca harda czyli napisy połączone już w wideo. Angielski tłumacz nie udostępnia nikomu czasówki. My nie mamy czasówkowiczów, którzy mogliby zrobić nam czasówkę, więc nie ma możliwości przetłumaczenia tej dramy.
 • “The Brightest Star in the Sky”
  Tę dramę można znaleźć w internecie z angielskimi napisami, jednakże angielski tłumacz wydaje je tylko w formie harda. To oznacza, że nie ma czasówki i drama nie może zostać przetłumaczona. Nie sądzimy, aby ktokolwiek był w stanie zrobić czasówkę od zera do 44 odcinków.
 • “Hua Jai Sila” 
  Z większością typowych lakornów, a na pewno tych nowych, jest tak, że na angielski tłumaczą je takie fansuby jak my i wydają już w formie harda. Nie chcą dzielić się z nikim czasówką, a zrobienie czasówki do tak długich odcinków jest trudne i wyczerpujące. W przypadku “Hua Jai Sila” nie ma tej czasówki, a od któregoś odcinka nie ma nawet angielskich napisów i nie wiadomo, czy tamta grupa będzie dalej tłumaczyć.

Jeśli popieracie jakąś propozycję, nie piszcie nowego komentarza typu: “popieram”, “jestem za” itd., tylko klikajcie łapkę w górę przy danym komentarzu. Wówczas będziemy mogli odnaleźć komentarz z największą liczbą łapek w górę. Pisanie rzeczy typu “popieram” stanowi kolejny komentarz i obciąża serwer, a może załatwić to inaczej. 

Propozycje z największą ilością lajków będą przypinane na górze komentarzy. Dzięki temu tłumacze zawsze będą je widzieć. Dlatego warto lajkować propozycje, które popieracie.

2062
Dodaj komentarz

Please Login to comment
1924 Liczba wątków
138 Liczba odpowiedzi na wątki
354 Obserwujący
 
Najczęściej oceniany komentarz
Wątek z największą ilością odpowiedzi
1171 Ilość autorów komentarzy
karolinax8kajsoon98mrs.kacha96@gmail.com Ostatnio skomentowali
  Subskrybuj  
Powiadom o
nati22
Użytkownik
nati22

I Picked Up a Celebrity On the Street

Yato Kaneki
Użytkownik
Yato Kaneki

Chciałabym zaproponować dramy: Romans Is a Bonus Book, gdzie gra Lee Jong Suk i Voice, gdzie jedną z ról gra Yesung z Super Junior oraz Bad Guys z Ma Dong Seok’iem.

marieantoine
Użytkownik
marieantoine

Film “Fall in love at first kiss” :3

Gosiek255
Użytkownik
Gosiek255

How Boss Wants to Marry Me / Well Intended Love

Sheymuskaa
Użytkownik
Sheymuskaa

Ostatnio oglądam dużo chińskich dram I bardzo chciałabym zobaczyć po polsku:
,,Nice to meet you”
,,My mr. mermaid
,,The big boss”

natalka56789
Użytkownik
natalka56789

nice to meet you – drama chińska mam nadzieje że ją przetłumaczycie i z góry dziękuje za ciężką prace

iwona2016
Użytkownik
iwona2016

Proszę o przetłumaczenie dramy koreańskiej Confession z 2019. Dziękuję.

Gracee
Użytkownik
Gracee

The Secret Life Of My Secretary

Marla
Użytkownik
Marla

Proszę przetłumaczcie Chińska drame “I Hear You”bardzo was proszę

Anita13032
Użytkownik
Anita13032

Player, w rolach głównych Song Seung-heon <3

Użytkownik
roksana09

Bardzo bym prosiła o przetłumaczenie chinskiej dramy ,,Accidentally In Love” jest to jedna z najlepszych chińskich dram. Z góry bardzo bardzo bardzo dziękuję ❤

Bak_Bak_Bak
Użytkownik
Bak_Bak_Bak

Prosiłabym o przetłumaczenie THE NEGOTIATION (dreszczowy kryminał z Hyun Binem).

patka_1441
Użytkownik
patka_1441

Put Your Head on My Shoulder

Użytkownik
Patialexis

Cambrian Period

Wrona2002
Użytkownik
Wrona2002

Before we get married

patrishaaa
Użytkownik
patrishaaa

„Priest” fajnie byłoby zobaczyć. Drama z 2018 roku. Ponoć bardzo dobra i ciekawa…

Hikari1986
Użytkownik
Hikari1986

Bardzo bym chciała Perfect World (Pafekuto Warudo) po polsku… znalazłam tylko wersje po japońsku. Manga mnie urzekła. A temat niepełnosprawności jest mi bliski. Proszę 🙂

Arrinis
Użytkownik
Arrinis

Chciałabym zaproponować koreańską dramę: God’s Quiz <3
Jest to drama, która ma kilka sezonów, a każdy kolejny odcinek jest ciekawszy od poprzedniego 😀 Polecam ją ze względu na to, że ma aspekty medyczne, kryminalne no i wiadomo pewien romansik 😀
Z góry też bardzo dziękuję za ciężką pracę tłumaczów, dzięki nim jesteśmy w stanie oglądać wiele ciekawych i wciągających dram oraz filmów 😀 <3

Ekipa DQ
Miss Hurricane

Bardzo dobra propozycja bo drama jest świetna, z tym że ma aktualnie 5 sezonów, z czego pierwszy emitowany był w roku 2010, potem 2011, 2012, 2014 i 2018. Ja oglądałam jej początki jakieś 2 lata temu i miałam z tym problem – jakość nagrań była nie powalająca i ciężko było znaleźć wersję, którą w miarę dało się oglądać.
W tym momencie wątpię, że dla początkowych sezonów możliwe będzie znalezienie pełnego zestawu rawów w wersji HD, a gdyby tłumacz skusił się na sezon 5 z pominięciem poprzednich to obawiam się, że część widzów… głośno wyrażałaby swoje niezadowolenie z tego faktu. 😉😜 Choć nie zaprzeczę, że przeszło mi to przez myśl.
😂😅

Nadzieja21
Użytkownik
Nadzieja21

Dawno dawno temu oglądałam przepiękną dramę historyczną. Niestety tylko pierwsze dwa odcinki były przetłumaczone a ponieważ zaciekawiło mnie co będzie dalej, pochłaniałam odcinki z angielskimi napisami. Początkowo nawet sama je sobie tłumaczyłam. Mowa o dramie Painter of the wind. Jeśli lubicie dramy, w których główna bohaterka ma niezwykły talent i rywalizuje z innymi w różnych konkursach, bierze udział w różnych zadaniach, aby udowodnić swój talent, to drama naprawdę się wam spodoba. A jeśli dodam, że główną rolę gra tam Moon Geun Young? 🙂 Z chęcią obejrzałabym ją z polskimi napisami. Może ktoś się zlituje i przetłumaczy? 🙂

Tesella
Użytkownik
Tesella

Tenshi no Koi

ollcia89
Użytkownik
ollcia89

Film z Seo Joon i DoHwanem The Divine Fury 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

mrs.kacha96@gmail.com
Użytkownik
mrs.kacha96@gmail.com

My father is strange

kajsoon98
Użytkownik
kajsoon98

advance bravely

karolinax8
Użytkownik
karolinax8

Drama “Life” z 2018.

1 94 95 96