Witam wszystkich w kolejnym poście z serii TOST!

„Catch the Ghost” – drama, która trzymała w napięciu. Drama poruszająca ważne tematy, od choroby członka rodziny przez samotną opiekę nad nim, przez ocenę (niekoniecznie dobrą) społeczeństwa, które tak na dobrą sprawę nie robi NIC, by pomóc takiej rodzinie w jej walce o godność swoją i godność chorego.
Bliźniaczki, dwie Dziewczyny, które żyją dla siebie. Nie wiemy, kiedy i jak zostały same. Wraz z rozwojem dramy poznajemy ich bolesną historię oraz historię walczącego z przeciwnościami losu policjanta, który dla opieki nad chorą matką rezygnuje z marzenia i asekuracyjnie chowa się w skorupie nazwanej „bezpieczeństwo”. Losy doświadczonej przez życie Dziewczyny i walczącego z demonami Chłopaka. Nie ułatwia im tej walki fakt, iż oboje są policjantami, więc i praca, i wiążące się z nią obowiązki nie ułatwiają im zadania. Jej „tajemnica” została ujawniona i zostaje napiętnowana, on swoją długo trzymał w ukryciu i po jej odkryciu wszyscy mu współczuli. Są też pokazane dwa „sposoby” (tu przepraszam za słowo) opieki nad chorą osobą. Nie chcę wnikać, by nie odkryć rdzenia dramy. Co z tego wynikło? Zapewne większość widzów jest po (lub w trakcie) seansu. Teraz nałożymy słuchawki na uszy, zasiądziemy w fotelu lub innym wygodnym miejscu, tudzież możemy się pogibać na boki, zaczynamy słuchać… Zamykamy oczy… Ach, zapomniałam, bilety macie na metro? Czy na gapę jedziemy?

Nie przedłużając, zapraszam do przesłuchania całego OST-a. 🙂

Opis dramy:
Yoo Ryung jest początkującym detektywem. Kiedy jej siostra bliźniaczka z drugim stopniem autyzmu znika w niewyjaśnionych okolicznościach, postanawia dołączyć do Policji Metra, by ją odnaleźć. Yoo Ryung posiada nadzwyczajne postrzeganie przestrzeni i silne poczucie sprawiedliwości, jednak często wpada w kłopoty przez swoje pochopne działania. Zaczyna pracę z Ko Ji Seokiem – starszym aspirantem z Policji Metra, który szuka stabilności i unika problemów. Jednakże zawsze kończy na sprzątaniu bałaganu spowodowanego nieprzemyślanymi decyzjami Yoo Ryung. Czy temu wybuchowemu duetowi uda się odkryć prawdę i złapać mordercę zwanego Duchem Metra?

 Oficjalny soundtrack dramy składa się z 6 utworów.
W dramie zaprezentowano również 22 dodatkowe utwory instrumentalne.

OST Part 1 – „Feel My Heart”
Wykonawca: Woosung

OST Part 2 – „The Star”
Wykonawca: Juniel

OST Part 3 – „Highlight”
Wykonawca: Roh Tae Hyun

OST Part 4 – „Wanted”
Wykonawca: Abry

OST Part 5 – „My Hero”
Wykonawca: An Ji Yeon

https://www.youtube.com/watch?v=RtMwOgN51Q0

OST Part 6 – „I’m With You”
Wykonawca: Jamie

 Różni Artyści

Tak jak zawsze, chciałabym Wam powiedzieć, co mi w duszy grało przy tej dramie, i jak zwykle „tajne znaki” zaciemniły mi obraz. W tym tunelu dla mnie jaśniał „Feel My Heart” Woosunga i „Lost” Young Ik Parka. A Wam… Co mieliście w uszach, jadąc tym tunelem??

~ szymki

Przeczytaj inne artykuły tej serii:

7 komentarzy:
 1. Anita19701970
  Anita19701970 says:

  Zacznę tak jeśli OST to ” Feell my heart” uwielbiam tę piosenkę, która idealnie pasuje ze swą aurą do ” ducha” .
  „I’m with you”, no to co porusza.
  I jak zwykle, muzyka instrumentalna którą kocham , nic tak nie dodaje filmowi, dramie charakteru jak genialna muzyka.
  Przy słuchaniu muzyki można od razu zorientować się, w jakich momentach dramy była użyta, czy w momentach romantycznych, komediowych, tak po ludzku zwykłych, rozdzielających serce w scenach drastycznych, czy przyprawiających o cierpnięcie skóry. Po prostu czuć ducha dramy.
  @szymki , dziękuję za powrót muzyczny do dramy.

 2. DuAla
  DuAla says:

  Drama „Catch the Ghost” gra mi w duszy nieustannie właśnie dzięki muzyce. W ”Feel my heart” zakochałam się od pierwszego usłyszenia. Tego i innych utworów, które pojawiły się w dramie słucham niemal codziennie. Moimi faworytami, poza czempionem ”Feel my heart”, są :”Highlight”, „The Star” i „I’m with you”.
  @szymki dziękuję za piękny prezent.

 3. Domowisko
  Domowisko says:

  Mogę jechać nawet na gapę, słuchając tej pięknej muzyki, bo przywróciła mi emocje związane z dramą. Ale to była jazda, od śmiechu do łez!
  Twórcy OSTU bardzo się postarali, bo jak pisała @Anita, można wejść w każdą scenę z zamkniętymi oczami, a „Fell my heart” to mistrzostwo świata!
  Dzięki @szymki, cieszę się, że czuwasz, aby świat był piękniejszy:)) Pozdrawiam prawie słonecznie:))

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz