Witam wszystkich w kolejnym poście z serii TOST!

Dwa lata temu z klawiatury @Arynki spłynęła na stronę recenzja dramy „Hwarang”. Drama, wobec której wszyscy mieli WIELKIE oczekiwania, drama naszpikowana idolami i aktorami wartymi zauważenia przez żeńską część widowni. Kobiet jest w niej jak na lekarstwo, a te, co są, to… nie będę pisać 😊 Zarówno Autorka tekstu, jak i wielu widzów przyznało, że oczekiwania, które mieliśmy wobec projektu… no cóż… coś nie pykło. Dziś chcę Wam przypomnieć OST do dramy. OST, który gra mi w telefonie (dzięki Bratanicy).
Mnie osobiście do seansu dramy przyciągnął Minho z Shinee, Park Hyung Sik oraz Park Seo Joon, dokładnie w tej kolejności.
Więc… zaciągamy się do elitarnej jednostki, szukamy króla i… nie oglądamy się za płcią żeńską 😊 Jesteście już po seansie, po literkach, więc czas na przypomnienie OST-a.

Nie przedłużając, zapraszam do przesłuchania całego OST-a. 🙂

Opis dramy:
Historia elitarnej grupy wojowników – Hwarang, którzy stanowią specjalny oddział za czasów królestwa Silla. Utalentowani wojownicy – Moo Myung, Sam Maek Jong, Soo Ho Rang, Ban Ryu Rang, Yeo Wool, Han Sung Rang i służąca – Ah Ro, potrafią przechytrzyć każdego, by walczyć o sprawiedliwość w Seorabeol. Jednak nie zdają sobie sprawy, że w ich szeregach przebywa przyszły król Silla, który zmieni bieg historii.

OST jest obszerny, bo 11 piosenek i 30 utworów instrumentalnych. Nie przedłużając…

OST Part 1 – „It’s Definitely You”
Wykonawca: V and Jin (BTS)

OST Part 2 – „Dream”
Wykonawca: Bolbbalgan

OST Part 3 – „Our Tears”
Wykonawca: Hyolyn (Sistars)

OST Part 4 – „A Move of God”
Wykonawca: Yoseop (Highlight)

OST Part 5 – „Only You”
Wykonawca: Wendy

OST Part 6 – „Anywhere”
Wykonawca: Han Dong Geum

OST Part 7 – „Memories of Miracle”
Wykonawca: Jeon Woo Sung

OST Part 8 – „Don’t Leave Me Alone”
Wykonawca: Jung Dong Ha

OST Part 9 – „The Divine Move”
Wykonawca: Kim Juna

OST Part 10 – „I’ll Be Here”
Wykonawca: Park Hung Sik

OST Part 11 – „Our Tears”
Wykonawca: – Park Seo Joon – czyli to, co kocham i uwielbiam

Various Artists

Przyznam, że na ścieżce brakuje mi głosu Minho, ale cóż, nie można mieć wszystkiego 😊
OST bardzo obszerny, bo 41 utworów… ale po odsłuchaniu… dla mnie oczywiście Park Hung Sik oraz Park Seo Joon oraz V&Jin i cała reszta utworów.
Chciałabym zwrócić też Waszą uwagę na wersje instrumentalne „Hwarang Spirit” i „Hwarang the Beginning”. Każdy kolejny przynosił mi inne obrazy, np. utwór „Cloud of Love” nie wiem czemu kojarzył mi się z Kopciuszkiem i 4 Rycerzami (?), a utwór „Victory March” z „Piratami z Karaibów” (może bardziej z koncertem H. Zimmera we Wrocławiu 😊 ).

Zapraszam do wspomnień o dramie, która miała być super… a pozostała tylko super muzyka, no i może coś jeszcze…

~ szymki

Przeczytaj inne artykuły tej serii:

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
gosia.q
1 miesiąc temu

Dzięki tej dramie polubiłam chłopców z długimi włosami😁 Ja się nie zawiodłam. Były klaty i scena pod prysznicem, nawet niezły układ choreograficzny, duża dawka humoru, historyczny klimat, niespodziewane zwroty akcji i niezła muzyka. Najbardziej podoba mi się utwór „It’s Definitely You”. Tylko wybór głównej bohaterki nie był po mojej myśli ale jej strata 😅

szymki
szymki
1 miesiąc temu
Reply to  gosia.q

Hahahaha @gosia… ALERT KLATA i scena pod prysznicem pozwoliła przeboleć mi główną postać żeńską …. no i muzyka…. ona jest ze mną codziennie 🙂

Azja_M
1 miesiąc temu

Mnie się drama bardzo podobała 🙂 szczególnie Park Hyung Sik. Z dramą zawsze będę kojarzyć utwór “Dream” oraz “Our Tears”, choć cała ścieżka dźwiękowa jest piękna. Zgadzam się z , że wybór głównej nie był najlepszą decyzją 😁 i zdecydowanie lepiej wypadała w ducie z królem…

Last edited 1 miesiąc temu by Azja_M
szymki
szymki
1 miesiąc temu
Reply to  Azja_M

Czyli masz dokładnie tak jak ja 🙂

Anita19701970
Anita19701970
1 miesiąc temu

Lubię dramę i TOST bardzo mi się podoba , a zwłaszcza ” It’s Difinitely You , i ” I’ll be Here ” , jak jato słuchałam do upadłego . Niektóre sceny bardzo zapadły mi w myśli , choćby gra w piłkę 😃. No i co nieco co oczy cieszy ☺️☺️☺️☺️
Zato muzyka instrumentalna , tak jak pisze , brzmi bajkowo i Hollywoodzko .
Słuchałam niektórych kawałków z zamkniętymi oczami , i czułam się jak Wendy w ” Piotruśu Panie ” , niczym Dzwoneczek dokazujący w lesie Niby Landii .
Gdyby Disney miał braki w muzyce , idealnie by się wpasowała w baśniowe klimaty .
Dziękuję to miód na moje uszy🤗☺️.

Last edited 1 miesiąc temu by Anita19701970
szymki
szymki
1 miesiąc temu
Reply to  Anita19701970

Ja mam do tej pory, jak już nie wiem czego słuchać a coś grać w słuchawkach musi… to OST… albo Hwarang albo Hwayugi… 🙂

Welma
1 miesiąc temu

Na samej dramie utknęłam gdzieś w połowie i nie pomogło nawet piękne lico Choi Minho, ale ostatnio zastanawiałam się nad drugim podejściem, więc chyba czytasz mi w myślach. Zgadzam się z głosami, że żeńska obsada nie była mocną stroną tej produkcji, ale jeśli chodzi o muzykę to one skradły moje serce. Mogłabym słuchać Wendy i Hyolyn bez końca.

szymki
szymki
1 miesiąc temu
Reply to  Welma

Spróbuj … dla chłopaków i muzyki. Na obie postaci żeńskie i królowa i nasza pannę doktorownę przymknij oko… Ja tak robię…. oglądam, oglądam o kurcze tu robię do przodu, do przodu (oj za daleko…. cofnij) i jest ok..👩‍💻🤩🤩😛

Welma
1 miesiąc temu
Reply to  szymki

Hahaha chyba skorzystam z tej rady, widząc prognozy pogody na ten tydzień chyba nie będzie żadnych przeciwskazań żeby umilić sobie deszczowy wieczór

Domowisko
Domowisko
1 miesiąc temu

Ta drama dostała w prezencie wszystkie możliwe atuty:

  • historyczne tło
  • kilku ulubionych przystojniaków
  • kolorowe, piękne stroje
  • cudowną muzykę
  • ALERT KLATĘ i inne obrazy z długowłosymi…A jednak coś nie wyszło i lekko się zawiodłam.

Jestem pewna, że TOST skusiłby mnie do jej obejrzenia, bo utwory są piękne, a wykonawcy, och……”It’s Definitely You”, śpiewający Park Seojun “Memories of Miracle”, Park Hyung Sik… Tak właściwie powinnam wymienić wszystkie… Do tej uczty wybrane fragmenty dramy-cudo! Nie dziwię się, że projekt zebrał tylu wielbicieli, bo poza wszystkim było na kogo popatrzeć! Dziękuję , zrobiłaś mi fajny niedzielny wieczór:))

szymki
szymki
1 miesiąc temu
Reply to  Domowisko

Zawsze do usług 🙂 …. na wieczór mówisz… hmmm do rozmarzenia 🙂

5 1 vote
Article Rating