Witam wszystkich w kolejnym poście z serii TOST!

Dziś omówię soundtrack pewnej tajwańskiej dramy, która stała się hitem w rodzimym kraju. W przeciwieństwie do dużej liczby odcinków, OST składa się tylko z siedmiu piosenek. Ale jak to mówią: nie liczy się ilość, a jakość. I tak powstaje wybuchowa mieszanka humoru, romansu oraz akcji doprawiona szczyptą magii. A o jakiej dramie mowa? Oczywiście, o „Meet Me at 1006”, którą znajdziecie na naszej stronie. 😉

I cóż ja mogę Wam rzec. Gdyby nie odrobina magii w pewien pochmurny wieczór, w życiu bym nie natknęła się na tę dramę i na ten soundtrack, który jest dla mnie wypełnieniem całej historii. Jest taką wisienką na torcie. Piosenki wyrażają wszelkie odczucia bohaterów, w całości oddają magiczny i romantyczny klimat dramy.

Nie przedłużając, zapraszam do posłuchania piosenek. ^^

Opis dramy:
Ke Zhen Yu jest prawnikiem. Uprzejmy, przystojny, pewny siebie i odnoszący sukcesy, który nigdy nie przegrał swojej sprawy. Aż do teraz. Kiedy przegrywa jedną z najbardziej prestiżowych spraw, jego kariera praktycznie się kończy. Po tym, jak stracił wszystko, co miał, przeprowadza się do tajemniczego i niskobudżetowego mieszkania. Tam spotyka niezwykłą współlokatorkę. Cheng Jia Le jest dziennikarką i mieszka w tym samym mieszkaniu co Ke Zhen Yu. Oboje codziennie spotykają się o 22:06, tylko że w innej rzeczywistości. Ich mieszkanie zostaje zawieszone w czasie między przeszłością a teraźniejszością. Okazuje się, że łączą ich wspólne sprawy. Aby je rozwiązać, muszą się ze sobą dogadać, co nie przychodzi im jednak łatwo.

 Oficjalny soundtrack dramy składa się z 7 utworów.

OST Part 1 – „Winter is Coming”
Wykonawca: Peter Pan

OST Part 2 – „Scars”
Wykonawca: Bii

OST Part 3 – „Without You”
Wykonawca: Ruth Kueo

OST Part 4 – „Trapped”
Wykonawca: Peace

OST Part 5 – „Fake”
Wykonawca: Ruth Kueo

OST Part 6 – „Strange Love”
Wykonawca: Ruth Kueo

OST Part 7 – „Hello Angel”
Wykonawca: Ian Chen

Wiem, że chiński to specyficzny język i trzeba się z nim osłuchać. Na początku swojej „kariery” w świecie dram próbowałam najpierw zapoznać się z c-popem, ale mi nie wyszło. Potem dałam szansę dramom, a chęć na piosenki przyszła sama.

Moim totalnym faworytem jest Peter Pan i jego „Winter is Coming”. Piosenka jest cudna, do dziś jej słucham i mam przed oczami to wspaniałe intro z dramy! <3

I jak? Macie swoich faworytów? Wpadło wam coś w ucho?

~ Hari

Przeczytaj inne artykuły tej serii:

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
szymki
szymki
1 rok temu

Cóż ja mogę pod tym TOSTEM napisać?
Tylko to, że dziękuję bardzo za spotkanie z Lego Lee (lub Li – jak jest napisane w niektórych miejscach w netcie), za wspaniałą ścieżkę muzyczną, która nie dosięga co prawda “Hwayugi” (w mojej osobistej ocenie) ale bardzo bliziutko za nim stoi. Peter Pan i jego „Winter is Coming” jest naprawdę klimatyczny i do tego klip 🙂 ŁAŁ…… W pewnych scenach słychać było ten utwór na różne instrumenty, w mojej pamięci zapadł jeden na skrzypcach, naprawdę warto posłuchać……
Powiem (napiszę), że chciałabym spotkać Lego Lee o 10:06….. cóż, na mojej drodze stanął o wiele wcześnie Osobisty Małżonek ale która to była godzina?????
Pozdrawiam i raz jeszcze dziękuję ……

Azja_M
Azja_M
1 rok temu

Dramy nie widziałam, a OST bardzo klimatyczny ( chodź zgadzam się z -nie dosięga Hwayugi). Mnie osobiście ujął Bii z utworem “Scars” – miałam gęsią skórkę prasując mężowi koszulę :). Zasłużona 2 dla Peter Pana z “Winter is coming”. Bii ląduje na mojej azjatyckiej playliście. , dziękuję za TOSTA.

5 1 vote
Article Rating