Witam wszystkich w kolejnym poście z serii TOST!

Opowieści o duchach, kino koreańskie lubuje się w takich historiach. Duchy są złe, są dobre, ale są też zagubione lub pogubione (?). Ten ostatni temat szczególnie mnie zastanowił. Bo chyba nikt nigdy nie pochylił się nad duszami osób, które nie żyją (a życie straciły w ten lub inny sposób) i nikt nie wie, gdzie jest ich ciało (a same duchy tym bardziej). Trafiamy do wioski zagubionych dusz i tam… siadamy z Kim Wookiem, panem Jangiem i Thomasem… Posłuchamy z nimi ścieżki dźwiękowej z „Missing: The Other Side”, dramy, która ujęła mnie skądinąd swoją nostalgią. Owszem, była „bandycko – napadacka”, ale było w niej tyle odmian miłości, że naprawdę przyjemnie się ją oglądało, słuchając pasującej do niej ścieżki muzycznej.

Nie przedłużając, zapraszam do przesłuchania całego OST-a. 🙂

Opis dramy:
Kim Wok jest nie tylko dobrym mówcą, ale i przystojnym mężczyzną, który zarabia na życie, oszukując innych. Pewnego dnia zjawia się w wiosce Duon, gdzie gromadzą się zaginieni zmarli, i staje przed obliczem pewnej tajemnicy. Jang Pan Seok jest łącznikiem między wioską a światem zewnętrznym i zajmuje się poszukiwaniem zaginionych ludzi. Wkrótce zaczyna pomagać Kim Wokowi w oszustwach i we dwójkę podejmują się rozwiązywania przypadków zagadkowych zaginięć. Lee Jong Ah, będąca urzędniczką, jako osoba o wysokim poczuciu sprawiedliwości popiera Kim Wooka i po godzinach jest tzw. hakerem w białym kapeluszu. Do drużyny poszukiwawczej dołącza również Shin Joon Ho, elitarny detektyw, który zamierza odnaleźć swoją zaginioną narzeczoną. Czy uda im się rozwikłać zagadkę tajemniczych zaginięć?

 I znowu mam problem z OST-em, bo drama ma tylko 12 odcinków (a przyznam, że gdyby było więcej, i tak bym obejrzała do końca), a OST ma 49 utworów. Zaś mam dylemat, co wybrać dla Was. Zaczynamy od 5 utworów:

OST Part 1 – „Do You Feel Me”
Wykonawca: Monday Kiz

OST Part 2 – „Pray for You”
Wykonawca: Lilly

OST Part 3 – „Be There”
Wykonawca: Sin Ye Young

OST Part 4 – „I Will Promise You”
Wykonawca: Se O

OST Part 5 – „Haeven’s Door”
Wykonawca: Sondia

Various Artist

Jak zwykle dodam od siebie, że mi w uszach grało (oj, na słuchawkach w nocy 😊 ) „Wook” w wykonaniu Woo Ji Huna, obowiązkowo utwór otwarcia, czyli „Missing” Song Jae Kyeonga, „Be There” Shin Ye Young.
No i się nostalgicznie zrobiło 😊
Zapraszam do słuchania.

~ szymki

Przeczytaj inne artykuły tej serii:

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
mshusky93
12 dni temu

Jak miło raz jeszcze przesłuchać OST-u tej dramy <3 Gdy go słucham, od razu przypominam sobie spędzone przy niej chwile <3
Utwór, który na stałe zagościł w mojej playliście to utwór w wykonaniu Lilly – „Pray for You”. Z tego co pamiętam, upiększał on większość tych najbardziej wzruszających scen, dlatego wyrył się w moim serduchu tak mocno, że często do niego wracam 🙂
, dziękuję za TOST!

szymki
szymki
12 dni temu
Reply to  mshusky93

Ależ bardzo proszę 🙂 Zawsze do usług.

Domowisko
Domowisko
12 dni temu

, przypomniałaś mi klimat tej wyjątkowej dramy. Ile ja tam łez wylałam…
Gdy wysłuchałam “Do You Feel Me”, wszystkie emocje wróciły i przyszło mi na myśl, że może recenzję skrobniesz, chętnie sobie przy niej popłaczę:))
Ale wracając do TOSU, “Missing”-Song Jae Kyeonga i “Past and Past”-Park Sejuna najbardziej mnie ujęły. Zawsze powtarzam, że Koreańczycy z wielkim pietyzmem dobierają muzykę i ten TOST to potwierdza. Dziękuję, lecz te spojówki:))

szymki
szymki
12 dni temu
Reply to  Domowisko

No powiem Ci, że chodzi za mną pomysł na tekst… i chyba coś z niego będzie 🙂

Domowisko
Domowisko
12 dni temu
Reply to  szymki

To bardzo mnie uszczęśliwisz, bo nie miałam pomysłu którą z propozycji “Recenzji na życzenie” wybrać. Ta drama jest tego warta. Pozdrawiam😄

szymki
szymki
12 dni temu
Reply to  Domowisko

asz…. dałam się podpuścić? 🙂

Anita19701970
Anita19701970
12 dni temu

Uwielbiam dramę , a muzyka jest idealnie do pasowa klimatem do toczącej się fabuły .
Jak wiadomo muzyka instrumentalna jest genialna to mało powiedziane można zasłuchać się i nie ma się dość ,Do You Feel Me, Be There, I Will Promise You,Heaven’s Door cudo , ale Four Musketeers, Punch Bowl niezwykle rytmiczne i rozluźniające .
Cudowny cały TOST , ale Sondia i jej ” Haeven’s Door ” wywołuje u mnie wielkie emocje
,dziękuję .

szymki
szymki
12 dni temu
Reply to  Anita19701970

Sondia wg mnie bije wszystkie rekordy w “słuchalności” TOSTów 🙂

Welma
10 dni temu

Zaczyna się jesień, więc to chyba idealna pora na takie klimaty, przynajmniej u mnie! Jak zwykle Szymki trafiłaś w dziesiątkę, więc kiedy skończę opisywane przez Ciebie wcześniej “Chip-in” zabieram się za kolejny tytuł. Jesienne miesiące stoją dla mnie serialami oraz filmami z takim mroczniejszym klimatem, więc wypatrywać będę kolejnych kandydatów na maraton.

szymki
szymki
10 dni temu
Reply to  Welma

Oglądaj i pisz jakie masz wrażenia… ja swoje, pod Twoją recenzją już zostawiłam 🙂

5 2 votes
Article Rating