Witam wszystkich w kolejnym poście z serii TOST!

Przyznam się, że miałam duży problem, co wybrać, by móc Wam przedstawić kolejny TOST. Oczęta moje zwróciły się więc na mój nr jeden wśród historyków (przepraszam Cesarzową, ale mam teraz innego króla 🙂 ). Oczywiście, z cudowną i niedoścignioną recenzją @Arynki zdążyliście się zapoznać. Mam nadzieję, że i seans dramy jest za Wami, jeśli nie… cóż, szybciutko trzeba nadgonić ten projekt, bo NAPRAWDĘ BARDZO MOCNO WARTO…

Dla tych widzów, co już oglądali, poczytali tekst @Arynki i wiedzą, kto z kim i po co, teraz malutkie przypomnienie ścieżki muzycznej. Moi drodzy, wracamy do walki o kraj, o siebie, o to, co najważniejsze… Przedstawiam TOST do „My country: The New Age”.

Nie przedłużając, zapraszam do przesłuchania całego OST-a. 🙂

Opis dramy:
Dwóch przyjaciół skierowało swoje miecze przeciwko sobie w wyniku różnicy zdań na temat swojego kraju. Seo Hwi jest wojownikiem. Jego ojciec, Seo Geom, jest znanym dowódcą. Gdy w grę wchodzi niesprawiedliwość, Seo Hwi nie idzie na kompromisy. Nam Sun Ho jest inteligentnym i utalentowanym młodym człowiekiem. Z racji tego, że jego matka urodziła się w niższej klasie, nie ma on poparcia wśród innych. Chłopak postanawia zdawać egzamin ze służby wojskowej. Rywalizuje przy tym ze swoim przyjacielem. Niestety, z powodu nieporozumienia wchodzi w konflikt z Seo Hwim. Jak potoczą się losy dwójki przyjaciół?

Oryginalny OST składa się z trzech części:

Część I:

OST Part 1 – „Because It’s You”
Wykonawca: Jung Seung Hwan

OST Part 2 – „Wild Road” 
Wykonawca: Kim Jae Hee 

OST Part 3 – „Remember”
Wykonawca: U-mb5, SEAGATE DJ Seo Ho

Część II:

OST Part 4 – „You Stand on the Landscape of Remembrance”
Wykonawca: Ok Joo Hyun

Część III A:

OST Part 5 – „Bird”
Wykonawca: Purple Rain

OST Part 6 – „The Farewell”
Wykonawca: Purple Rain

Część III B:

OST Part 7 – „Remember”

OST Part 8 – „Arrow Head”

OST Part 9 – „Battlefield”

OST Part 10 – „Dark Walls”

OST Part 11 – „Flavour of Life”

OST Part 12 – „Garden of God”

OST Part 13 – „Lost Castle”

OST Part 14 – „Moonbok’s Song”

OST Part 15 – „My Country”

OST Part 16 – „Kingdom”

OST Part 17 – „River Flower”

OST Part 18 – „Sword of the Stranger”

OST Part 19 – „The Warrior”

OST Part 20 – „Remember” (SEAGATE DJ Mix)”

Kompletując utwory, przy każdym stawiałam sobie plusa, by wiedzieć, na co mogłabym zwrócić Waszą uwagę. Pod koniec okazało się, że przy każdej są plusy, a przy niektórych nawet wykrzykniki :).

Na co ja zwróciłam uwagę i do czego kocham wracać:
1. Kim Jae Hee – „Wild Road”
2. U-mb5, SEAGATE DJ Seo Ho – „Remember”
3. „My Country”
4. „Moonbok’s Song”
5. „Kingdom”
6. „Garden of God”
7. „Remember” (SEAGATE DJ Mix).

A dla Was? Który utwór przykuł uwagę, uszy i serca do dramy?

~ szymki

Przeczytaj inne artykuły tej serii:

12 komentarzy:
 1. Sonyeon says:

  Zdecydowanie utwór „My Country” – taki bardzo współczesny i rewelacyjnie brzmi przy scenach walki. Z reguły na OST składają się utwory śpiewane, tu dominują instrumentalne, ale przy tej dramie właśnie takie świetnie oddają klimat.

 2. Arynka says:

  Dziękuję za wywołanie ❤️❤️❤️

  Dla mnie wiele utworów jest zjawiskowych, pięknie dopasowanych do scen na ekranie, do dzisiaj słuchanych regularnie.

  Cudownie jest jeszcze raz posłuchać tej muzyki i powrócić myślami do tych szczęśliwych i tych mniej szczęśliwych momentów.
  Remember, My Country, Garden of God – to ulubione utwory.

  Jednak największym uznaniem darzę Dark Walls, ponad 8minutowy utwór, który wzbudza we mnie mnóstwo emocji i marzę o tym, aby kiedyś ktoś bardzo zdolny wykonał do niego odpowiednią choreografię.

  • szymki says:

   „Dark Walls” odsłuchane po raz kolejny na słuchawkach…. nie wiem czemu teraz skojarzył mi się z szarżą konną ? Wiem, że bębny nie grają w rytm galopu…. ale….. 🙂

   OSTy odsłuchane po seansie czy dramy czy też filmu dają o wiele szersze spojrzenie na muzykę w projekcie filmowym. Jest to ścieżka do dramy, więc są różni twórcy to nie Ennio Morricone (Kraków 2018) ani Hanz Zimmer (Wrocław 2019) ale jako całość …. ma moc 🙂

 3. Anita19701970
  Anita19701970 says:

  @szymki , jak ja czekałam na ten TOST , i jest.
  Dziękuję Ci za to .
  Nie będę na bezdechu wymieć, ale kocham wszystko, co z tą dramą jest związane.
  A ścueszka dźwiękowa, jest cudowna zwłaszcza utwory instrumentalne.
  ” My Country”, to jest majstersztyk.
  ” Dark Walls”, ” Lost Castle „, ” The Warrior” .
  No teraz mam, zrobioną noc.
  Jeszcze raz dziękuję 😘💕

 4. Azja_M says:

  @szymki, jak miło że wspomniałaś tą dramę przez cudowną muzykę jej towarzyszącą. Ja na co dzień wspominam ją słuchając ” Wild Road” oraz „Because It’s You”. Nie mniej jednak jest tu sporo utworów które wpadają w uchu i zachwycają swoim brzmieniem: „Remember”, „Bird”, „My Country”, ” Moonbok’s Song”, „Dark Walls”

 5. Domowisko
  Domowisko says:

  Zapewne znowu się powtórzę, ale uważam, że Koreańczycy z wielką starannością dobierają muzykę do filmów. Nawet po długim czasie zamykając oczy możemy sobie wyobrazić scenę czy emocje, które w danej chwili nam towarzyszyły.
  „My Country” jest dla mnie projektem wybitnym z wielu względów i tak też postrzegam muzykę, która jest cudownym jej wypełnieniem. Cóż, nie będę wyjątkiem i powiem, że „My Country” i „Wild Road” najmocniej chwytają mnie za serce. Chętnie słucham wszystkich utworów i przypominam sobie, jaką siłę ma przyjaźń… Dziękuję @szymki- to piękne zakończenie dnia:)

 6. blawatek9
  blawatek9 says:

  jestem w miare swiezo po seansie.naprawde szczerze ucieszylam sie,kiedy zobaczylam dzis ten TOST. jest bardzo smakowity:)) wszystkie utwory w jednym miejscu, super. moj numer 1 to zdecydowanie My Country. a potem Wild Road. przyjemnie i spokojnie brzmi, no a poza tym stanowi podklad do MV w calosci z Jang Hyukiem. szkoda @szymki, ze nie uzylas wlasnie tego MV jako tla do piosenki. przyjemnie byloby sluchac utworu i patrzec jednoczesnie na intrygujacego ksiecia Bang Wona. bardzo dziekuje za ten TOST, bede tu zagladac:))

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz