Witam wszystkich w kolejnym poście z serii TOST!

Myśleliście kiedyś, by zostać „gwiazdą”?
Nie celebrytą znanym z tego, że jest znany, ale GWIAZDĄ.
Stanąć na wielkiej scenie, zaśpiewać, otrzymać gromkie brawa… Być popularnym.
Prawie każdy zna Susan Boyle, widział jej debiutancki występ w „Mam talent” z 2009 r. i wykonanie „I Dreamed a Dream”. Pamiętamy pierwszy występ Michała Szpaka z 2011 r., lekceważące podejście do niego Kuby Wojewódzkiego. Do pierwszych taktów piosenki Niemena „Dziwny jest ten świat”.
Kanał YT pełny jest właśnie takich nieoszlifowanych diamencików. Ludzi, dla których wyjście na scenę wiązało się z wyrzeczeniami, poddaniem pod osąd publiczny wyglądu, uczesania czy też sposobu wysławiania. Korea też ma taką perełkę, jest to Kim Ho Joong. Pierwowzór bohatera filmu „My Paparotti”.

Moi Drodzy, dziś czas na klasykę… w gangsterskim wykonaniu.

Opis filmu:
Lee Jang Ho zostaje przeniesiony do Liceum Artystycznego Gimcheon, gdzie trafia pod skrzydła nauczyciela muzyki – Na Sang Jina. Ze względu na aroganckie podejście nastolatka, mężczyzna ignoruje go na swoich lekcjach, nie dając mu nawet szansy się odezwać. Jednak, gdy wreszcie słyszy jego śpiew, jest pod ogromnym wrażeniem i postanawia pomóc mu rozwinąć jego talent. Wraz z czasem nauczyciel i uczeń nawiązują szczególną więź, lecz przynależność Jang Ho’a do gangu nie daje o sobie zapomnieć. Czy chłopakowi uda się zmienić swoje życie? Czy gangster zostanie tenorem?

„Osoba, która daje szczęście” – w wykonaniu samego bohatera filmu

„E lucevan le stelle”

„Nessun dorma”

„Shining On My Mine” („Trust Me”)

„Ludzie, którzy dają szczęście” – Han Seok Gyu, Lee Je Hoon

Osobiście lubię wracać do tego filmu. Ma w sobie dużo ciepła i daje nadzieję, że zawsze może być lepiej, jeśli tylko będziemy mieć cel na oku. 🙂

szymki

Przeczytaj inne artykuły tej serii:

15 komentarzy:
 1. Anita19701970
  Anita19701970 says:

  Oh!! @szymki , dziękuję Ci , za TOST który jest przepiękny i wzruszający, uwielbiam film ” My Paparotti” .
  Słuchając całości, znów miałam gęsią skórkę, i znów po płynęły łzy.
  Co tu dużo mówić, nic tylko oglądać zagłębić się w cudownej oprawie muzycznej i słuchać, słuchać i słuchać.

  • szymki says:

   Przyznam Ci się, że do filmu podchodziłam lekkim bokiem prawym :). Ściągnął mnie do niego fakt, iż jest na faktach, a potem….. potem popłynęłam po całości…. no i pieśń „Osoba która daje szczęście…”
   Cud – miód i frytki…. 🙂

    • szymki says:

     Bardzo się cieszę, że TOST skłonił Cię do obejrzenia filmu. Cieszy mnie też fakt, iż film Ci się podobał i masz takie same odczucia jak ja. Muzyka zostaje na długo. Zrobiłam tego TOSTa i dla Wszystkich (uważam, że tak fajny film ma za mało komentarzy w sekcji dyskusyjnej 🙂 ) i dla siebie, bo nie będę teraz musiała „grzebać” na YT za ścieżką muzyczną bo mam wszystko pod nosem 🙂 .
     Lee Je-hoon za rolę w tym filmie był nominowany i wygrał na 10th Jecheon International Music & Film Festival w 2014 r.

 2. Azja_M says:

  Film był przepiękny nie tylko dzięki grze aktorskiej, ale również dzięki świetnej oprawie muzycznej. Jak tu się nie wzruszyć słuchając „Nessun Dorma” czy „E lucevan le stelle”. Na pewno szybko nie zapomnę tej produkcji. Dziękuję za TOST’a.

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz