Wyzwanie komentarzowe z nagrodą.

Statystyki pokazują, że poszczególne dramy są oglądane tysiące razy, jednakże ilość komentarzy zupełnie tego nie odzwierciedla, co jest dość smutne dla ekipy pracującej nad daną dramą. Chcąc w jakiś sposób temu zaradzić i zmotywować was do komentowania, przygotowaliśmy małe wyzwanie z nagrodą. O co w nim chodzi? Ano o to, że widzom, którzy postanowią wziąć udział w wyzwaniu, będziemy przyznawać punkty za napisany komentarz. Następnie punkty będą sumowane i w oparciu o nie powstanie ranking widzów, którzy postanowili przyłączyć się do wyzwania. Nagroda będzie przyznawana co pół roku i otrzyma ją jedynie osoba z pierwszego miejsca. Punkty będą przyznawane przez ekipę DramaQueen zgodnie z ustalonymi zasadami. Od razu zaznaczam, że wszelkie próby kombinowania, kopiowania nie przejdą. Za takie komentarze nie będziemy przyznawać punktów, nawet jeśli będą długie. Poniżej przedstawiamy wam zasady wyzwania.

– Czas trwania: 01.01.2019 do 31.12.2019 (Jeśli wyzwanie nie będzie cieszyć się popularnością, zakończymy je po pół roku).

– Ważne komentarze: Napisane od 01.01.2019 (Gdy ktoś się zgłosi do wyzwania, przyznamy punkty za komentarza napisane od początku roku).

– Komentarze muszą być zgodne z regulaminem, bo tylko za takie przyznamy punkty.
a) Muszą dotyczyć odcinków, które są na DramaQueen.
b) Nie mogą zawierać przekleństw, obrażać innych użytkowników.
c) Muszą być zgodne z tematem. (Czyli dotyczyć fabuły danej dramy).

– Punktowanie komentarzy.
a) Komentarze jednozdaniowe – 0 punktów.
b) Komentarze kilkuzdaniowe dotyczące fabuły pisane od czasu do czasu – 1 punkt.
c) Komentarze długie dotyczące fabuły z użyciem spoilera pisane regularnie – 2 punkty.
d) Komentarze długie dotyczące fabuły z użyciem spoilera pisane regularnie do dram w trakcie tłumaczenia – 3 punkty.
e) Komentarze długie dotyczące fabuły z użyciem spoilera pisane do filmów – 3,5 punktu.
f) Wypytywanie o odcinki – odejmujemy 2 punkty.
g) Pisane o odcinkach, których u nas nie ma (Typu “oglądam po angielsku”) – odejmujemy 1 punkt.
h) Komentarze długie, które są bardziej podziękowaniami i zawierają ogólniki, żadnych konkretów odnośnie fabuły – 0 punktów.
i) Komentarze kopiowane z innych źródeł – odejmujemy 3 punkty.
j) Komentarze długie dotyczące fabuły z użyciem spoilera pisane do dram japońskich w trakcie tłumaczenia – 3,5 punktu.

– Zgłoszenie chęci wzięcia udziału w wyzwaniu.
a) Przyjmujemy każdego, kto się zgłosi.
b) Aby się zgłosić, wystarczy napisać w komentarzu pod tym postem, że bierzecie udział w wyzwaniu.
c) Zgłoszenia do pierwszej części wyzwania są przyjmowane od 23.01.2019 do 23.03.2019. (Niezależnie od czasu zgłoszenia, zawsze będziemy podliczać komentarze od początku roku).

– Ranking.
a) Podliczaniem punktów i aktualizacją rankingu zajmuje się ekipa DramaQueen.
b) Powstanie specjalny post z rankingiem.
c) Ranking będzie aktualizowany na koniec każdego miesiąca.
d) Poinformujemy o każdej aktualizacji rankingu.

– Nagroda dla zwycięzcy.
a) Zostanie przyznana tylko dla zwycięzcy.
b) Jeśli wyzwanie będzie trwać rok, zostanie ona przyznana dwa razy w ciągu roku. (W czerwcu i grudniu).
c) Nagrodą jest wybranie filmu do tłumaczenia. (Ekipa DramaQueen przetłumaczy film, który wybierzecie. Uwaga, film musi mieć dobre angielskie napisy i rawa w jakości HD – to jedyne warunki).
d) Na przetłumaczenie nagrody mamy dowolną ilość czasu, ale postaramy się to wykonać jak najszybciej, aby zwycięzca nie czekał.
e) Po przetłumaczeniu nagroda zostanie opublikowana na DramaQueen.

Tak wyglądają zasady tego wyzwania. Możecie uznać je za restrykcyjne, ale postawcie się na naszym miejscu. To my będziemy musiały później przetłumaczyć film dla zwycięzcy, niezależnie od tego, czy będzie się nam podobał, czy nie (a uwierzcie, że to nie takie łatwe, jak się wydaje), więc chcemy mieć pewność, że oglądacie u nas i komentujecie to, co oglądacie u nas.
A ponad wszystko ma to być zabawa, więc mam nadzieję, że obejdzie się bez dziwnych akcji. Zapewniam, że ekipa DramaQueen jest w tym wyzwaniu stroną obiektywną i nie będziemy nikogo faworyzować. Punkty będziemy przyznawać jedynie za treść waszych komentarzy.
To wszystko. Mamy nadzieję, że przyłączycie się do zabawy, bo oprócz nagrody dostarczycie także ekipie motywacji do pracy nad daną dramą. Naprawdę nie wiecie, jakie to demotywujące i smutne, kiedy tyle osób ogląda, a mało kto komentuje. My też potrzebujemy kopniaka i odrobiny motywacji, a ciągłe wypytywanie o odcinki tylko przygnębia.

W komentarzach pod tym postem przyjmujemy zgłoszenia do wyzwania. Każdy, kto się zgłosi, będzie miał od razu podliczone dotychczasowe punkty za komentarze. Pierwszy ranking zostanie opublikowany 31.01.2019 roku.

26 komentarzy:
« Starsze komentarze
  • anusia says:

   To nie musisz brać udziału. Przykro nam, że nasza wielogodzinna praca jest dla Ciebie słaba. Co mamy Ci zaoferować, skoro działamy za darmo? Nie dość, że poświęcamy nasz czas, aby tłumaczyć dla osób, których nie znamy, mimo iż sami możemy obejrzeć z angielskimi napisami, to mamy jeszcze fundować nagrody z własnej kieszeni? Nie wystarczy, że chcemy wam ofiarować wolny czas, który poświęcimy na przetłumaczenie wybranego przez was filmu?
   Czytając ten komentarz, naprawdę nie mogę uwierzyć, że napisałaś/eś coś takiego. Widać, jak szanujecie naszą pracę. 😉

 1. pasikonik1
  pasikonik1 says:

  Nie przejmuj się koleżanko, wydaje mi się że dorosła osoba by tak nie napisała – biały kot to pewnie trzynasto/piętnastolatka i pewnych rzeczy może nie rozumieć (jak to że czas czy włożona w coś praca to pieniądz albo że coś materialnego jest lepsze do włożonego gdzieś wysiłku). Multum osób, w tym i ja, docenia wasze działania za czynienie przystępnym tego “sprzedawania marzeń” jakim jest sztuka kinematografii.
  To jest w zasadzie mój początek z dramami bo obejrzałem ledwo kilkanaście ale dzięki że jesteście 😉

« Starsze komentarze

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz