Znamy szczegóły dotyczące dramy “Bride of the Water God”.

Na początku 2017 roku koreańska stacja tvN Asia ogłosiła, że zamierza nakręcić dramę na podstawie popularnej manhwy pt. “Bride of the Water God” i tak oto spełnia swoją obietnicę. Dzięki temu możemy poznać szczegóły tej produkcji.
Manhwa rozgrywa się w erze Joseon. Wieśniacy cierpią z powodu długotrwałej suszy, dlatego postanawiają złożyć jedną z dziewczyn w ofierze bogowi wody. Wierzą, że dzięki temu nagrodzi ich on deszczem. Bóg wody godzi się na to i chce, aby w ofierze złożono mu kobietę, która stanie się jego panną młodą. Wszystko dochodzi do skutku, jednak po fakcie, ta złożona w ofierze dziewczyna odkrywa, że bóg wody jest zupełnie inny, niż tego oczekiwała.
Akcja dramy będzie się różnić od oryginalnej historii. W dramie zostaną przedstawione wydarzenia z okresu historycznego, jak i te z obecnych czasów.
Scenarzystką dramy jest Jung Yoon Jung, spod której pióra wyszły takie dramy, jak “Misaeng”, a także “Arang and the Magistrate”, natomiast reżyserią zajmie się Kim Byung Soo, który pracował wcześniej przy “Bubblegum”, “Nine: Nine Times Time Travel”, “Queen In-Hyeon’s Man” oraz “Vampire Prosecutor”.
Emisja dramy “Bride of the Water God” ma się rozpocząć trzeciego lipca, po zakończeniu emisji dramy “Circle”, czyli w slocie poniedziałek-wtorek.


OBSADA

Nam Joo Hyuk jako bóg wody Ha Baek
Nam Joo Hyuk zagra mężczyznę, który będzie zreinkarnowanym potomkiem boga wody. Na razie nie znamy szczegółów, ale przypuszcza się, że zagra dobrze sytuowanego mężczyznę.


Shin Se Kyung jako
 So Ah
Shin Se Kyung zagra panią neuropsychiatrę, posiadającą własną klinikę. Jednakże kobieta przez swojego ojca tonie w długach. Miała ciężkie dzieciństwo, a na domiar złego została poświęcona, aby położyć kres suszy.


Krystal Jung jako Hye Ra
Kobieta jest znana też jako Mura i jest boginią, która żyła pośród ludzi przez tysiące lat. Dzięki swojej urodzie została aktorką. Kocha boga wody i jest zazdrosna o So Ah.


Gong Myeong jako
 Bi Ryum
Bóg wiatru, który pomaga Ha Beakowi i So Ah. Jest zakochany w So Ah, mimo iż wie, że ona nie odwzajemnia jego uczuć. To zabawna postać, która potrafi też być czasem poważna.


Im Ju Hwan jako 
Hoo Ye
Główny rywal Ha Beaka i prezes resortu. Wydaje się być szorstkim i oziębłym człowiekiem.

W internecie pojawiło się też sporo zdjęć z kręcenia tej dramy, a to oznaka tego, że prace ruszyły pełną parą.

Część obsady i osoby pracujące przy dramie wybrały się do Indii, gdzie najwyraźniej kręcono sceny z Ha Beakiem. Uważa się, że tak ma wyglądać jego posiadłość jako boga wody:

W internecie można znaleźć znacznie więcej zdjęć z kręcenia dramy, więc musicie tylko poszukać. Filmowanie poza Koreą sugeruje, iż tvN Asia dość poważnie przykłada się do tej dramy, dlatego oczekiwania widzów rosną.

Opublikowano już trzy krótkie zwiastuny tej dramy.


Co wy sądzicie o tej dramie? Czekacie na nią?

26 Komentarze
 1. ayumio
  ayumio says:

  O matko juz się nie mogę doczekać. Kreska tej manhwy oraz fabuła jest bardzo piękna i zasługuje na ekranizację aczkolwiek nie spodziewałam się, że będzie! Polecam manhwę,jest tłumaczona przez polską grupę skanlacyjną, a co do ekranizacji mam nadzieję, że się nie zawiodę! 🙂

 2. KajaOtaku
  KajaOtaku says:

  Nie mogę się doczekać 🙂 Na początku miałam ją obejrzeć tylko ze względu na Nam Joo Hyuka, ale teraz widzę, że będzie to naprawdę ciekawa drama i Nam Joo Hyuk nie będzie jedynym powodem <3

 3. Daenerys
  Daenerys says:

  WOOOOOW czyżby zapowiedź mega hitu rodem z Moon lovers? Nie mogę się doczekać! <3 Mam ogromną nadzieję, że i ta drama będzie dostępna na DQ <3

 4. kot123
  kot123 says:

  No to w końcu będzie to historyk, czy nie? Historyk w sensie, że chcą przedstawić fragmenty z przeszłości Boga Wód? Wiem na pewno tylko jedno. Główna fabuła będzie mieć miejsce w teraźniejszości – widać to w teaserach. Szerze, jak pojawiły się pierwsze informacje, że to nie będzie historyk to się ucieszyłem, ale teraz myślę, że fajnie byłoby zobaczyć taki historyk, który nie nawiązuje do historii. Ech, niepotrzebnie patrzyłem do tej manhwy 🙂 Ciekawe ile z oryginału zostawią.

  Na pewno obejrzę 🙂

 5. anusia says:

  @kot123 Ogółem to nie będzie historyk, ale wydarzenia będą wracać do momentów historycznych, jak np. w Goblinie, albo Chicago Typewriter. Te dwa pierwsze zwiastuny pokazują teraźniejszość, ale trzeci to już bóg wody w historycznej oprawie. Tak naprawdę musimy jeszcze zaczekać na dokładniejsze informacje od stacji. 😉

 6. Ańko says:

  Woah. Naprawdę ciekawie się zapowiada, przypomina mi to trochę mitologię.
  Z pewnością obejrzę, bo to w końcu tvN, które jeszcze nigdy mnie nie zawiodło. 😀

 7. juslind
  juslind says:

  Mam mieszane uczucia. Czytałam manhwe kilka lat temu i bardzo mi się podobała. Gdy chyba 2 lata temu ogłosili, że powstanie drama bardzo się cieszyłam. Nie podoba mi się, że akcja będzie działa się w czasach współczesnych. Cała magia tej manhwy polegała (oprócz przepięknych rysunków) że dzieje się w krainie bogów i posiadała taki baśniowy, fantastyczny trochę tajemniczy klimat. Jak dla mnie to pójście na łatwiznę i pewnie cięcie kosztów bo otworzenie całej krainy i stworzenie tych przepięknych strojów swoje kosztuje. No cóż drame na pewno obejrze i mam nadzieję, że będzie udana. Bo jak nie, to ich znajdę 😁

 8. hanana says:

  Historia jako tako mnie nie zachwyciła ale obsada sprawiła, że chyba się przekonam do tej dramy ;p

 9. misia2412
  misia2412 says:

  oj zapowiada się bardzo ciekawie, już nie mogę się doczekać mam nadzieje ze ją udostępnicie:):)

 10. konan
  konan says:

  Drama zapowiada się świetnie.Połączenie wątków historycznych i wątków z teraźniejszości zawsze daje bardo dobre efekty.Czy można mieć nadzieję na pojawienie się dramy na stronie DQ? Pozdrawiam :-]

 11. Ldorotka says:

  Czekam i zastanawiam się, co z tego zrobią;-) Mam nadzieję, że Wy zaopiekujecie się to dramką, gdy zacznie wychodzić i obdarzycie łaską tłumaczenia;-)

 12. black_kakari
  black_kakari says:

  Nie znam tej manhwy (ogólnie żadnej nie znam), ale drama jako drama dla mnie zapowiada się świetnie 😀 Wystarczy mi tylko, że Nam JooHyuk zagra główną rolę, do tego będzie bogiem, i już jestem kupiona 😀

 13. anusia says:

  @konan Nadzieję można mieć zawsze, a co się stanie to czas pokaże.
  To jest miejsce na składanie propozycji tłumaczeń: https://www.dramaqueen.pl/forum/forumdisplay.php?fid=57
  A planów nikt i tak nie zdradzi Wam wcześniej. Jeśli chcecie wiedzieć, co się znajdzie na stronie śledźcie facebooka i forum, bo tam wieści o nowościach najszybciej się rozchodzą.
  Również pozdrawiam. 😉

 14. J-Misaki says:

  Nie mogę się doczekać tej dramy odkąd usłyszałam, że ma grać główną postać Nam Joo Hyuk

 15. Jushina12
  Jushina12 says:

  ta drama może być hitem lub totalnym dnem. osobiście znam orginalną wersię i muszę przyznać że różnice nie są tak małe. po poerwsze różnica czasowa po drógie przynależność społeczna i sporo zmian wątkowych.

 16. anusia says:

  @Jushina12 Różnice są duże, bo to nie będzie ekranizacja manhwy, a tylko jej spin off. Dlatego te różnice są uzasadnione.
  Mogło być tak, że twórca manhwy nie zgodził się na wykonanie ekranizacji, gdyż manhwa nie została jeszcze ukończona.

Dodaj komentarz